22 Muharrem 1441 | 21 Eylül 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

bisiklet yolu Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Trafik sorununa alternatif çözümler
Büyükşehirlerdeki trafik sorununun çözülmesi amacıyla "park et-bin", "tercihli yol", "bisiklet yolları" gibi alternatif ulaşım sistemleri desteklenecek.

Çevrenin korunmasına yönelik teklif kabul edildi
Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, kabul edilerek yasalaştı.

Trafik sıkıntısına bisiklet önerisi!
Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin çarpıcı bir rapor hazırladı. TBMM Trafik Sorunlarının Araştırılması Alt Komisyonu’na sunulan Emniyet’in raporunda, nüfus artışıyla birlikte gelen hızlı şehirleşme ile taşıt ve sürücü sayısındaki artışların trafik sorununu tetiklediği belirtildi.

Bisiklet sürücüleri özel yol istedi
Trafikte güvenli bir şekilde bisiklet kullanımına dikkat çekmek isteyen bir grup bisikletli, "Bisikletime Yol İstiyorum" projesi kapsamında Bağdat Caddesi'nde pedal çevirdi.

Bisiklet yoluyla elektrik enerjisi
Hollanda, artan elektrik ihtiyacını karşılamak için bisiklet yoluna entegre ettiği güneş panelleri ile elektrik üretmeye başladı.

Bisiklet yolları artırılacak
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yıllardır bir türlü uygulanamayan bisiklet yollarının kriterleriyle ilgili hazırladığı ‘Bisiklet Yolları, Bisiklet İstasyonları ve Bisiklet Park Yerleri Yönetmeliği’ dünkü Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Trafikte bisiklet kullanımı özendirilecek
Karayollarında bisiklet kullanımını özendirmek için yollara bisiklet şeritleri kurulacak ve diğer taşıt sürücüleri bisikletli sürücüler konusunda bilinçlendirilecek. Anaokullarında trafik eğitimi zorunlu olarak verilecek. Verilen eğitim sahada uygulamalı olarak gösterilecek.