19 Zilhicce 1440 | 20 Ağustos 2019 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

yağmur Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Antalya'da yağmur baskınlara yol açtı
Antalya'da cadde ve sokakların sular altında kalması nedeniyle araçlarında mahsur kalan çok sayıdaki kişi, iş makineleri ve itfaiye ekiplerinin yardımıyla kurtarıldı.

Balkanlar'dan kar geliyor
Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yurdun güney ve batı kesimleri halen Orta Akdeniz'den gelen yağışlı sistemin etkisi altında bulunuyor.

İstanbul’da hafta sonu yağmur var
Aşırı sıcak ve nemli havanın etkisinde olan Marmara bölgesinde haftasonu yağmur etkili olacak.

'Yağışlar sürecek' uyarısı
Yağışlar, İstanbul'da hafta sonuna kadar sürecek. Yağmurla birlikte, sıcaklık değerleri 1-2 derece daha düşecek. Kent genelinde, bugün ve yarın hissedilecek sıcaklık 26 derece olacak.

Yağmur yağacak, tasarruf artacak
Yağmur suyu, dev depolama alanlarında toplanarak ihtiyaç halinde arıtılıp kullanılacak. Lavabolarda kullanılan gri suyun (atık su) değerlendirilmesi için de vatandaş teşvik edilecek. Su faturalarını azaltacak proje, 2014 yılına kadar hayata geçirilecek.

Nisan yağmurları geliyor
İstanbullular'ın Çarşamba sabahına yağmurla uyanması bekleniyor. Yağmura kadar hafta sonundakine yakın sıcaklıkların yaşanacağı tahmin ediliyor.

Barajlara kar bereketi
Yurt genelinde yaklaşık bir aydır etkili olan kar ve yağmur, barajlardaki doluluk oranlarını artırdı. Devlet Su İşleri'nin verdiği bilgiye göre, son zamanlarda yurt genelinde düşen yağış miktarı sulama, içme suyu ve enerji barajlarındaki doluluk oranlarını yükseltti.

Bu hafta hava nasıl?
Yurt genelinde sıcaklıklar artıyor, kar yerini yağmura bırakıyor. Türkiye, aylardır zorlu kış şartlarının etkisi altında yaşıyor. Ancak hafta başından itibaren kar yağışı yerini yağmura bırakıyor. Yağışlı ve soğuk hava, bugünden itibaren yurdu terkediyor, üstelik hava sıcaklıkları da özellikle haftaortasından itibaren hissedilir şekilde artıyor.

Güneş gidiyor, yeni haftada yağmur geliyor
Ülke genelinde hafta sonu güneşli ve mevsim normallerinde sıcaklıkların etkili olması, pazar akşamından itibaren yeniden yağışlı havanın etkisine girmesi bekleniyor.

Nisan yağmurları barajları doldurdu
İstanbul'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden yağışlar barajlara yaradı. Yaz aylarının başlaması öncesinde barajlardaki doluluk oranı yüzde 100'e yaklaştı.

Bahar yağmurlarında ıslanın!
Uzmanlar, son günlerde artan rüzgar ve yağış için "Bahar yağmuru demir ve aminoasit yönünden bereketli olur. Islanmaktan korkmamak lazım" diyor.

8 Ekim’e kadar yağmur var, bazı illerde kar bekleniyor
Türkiye genelinde devam eden yağışların, soğuk havanın etkisini artırması ile birlikte bazı bölgelerde karla karışık yağmur ve kara dönüşeceği belirtildi. Hava sıcaklığı, kuzey, iç ve batı bölgelerde hissedilir derecede olmak üzere 8-12 derece azalacak. Yağışların 8 Ekim’e kadar devam edeceği tahmin ediliyor.

Önümüzdeki 3 güne dikkat! Yağmur var!
Yapılan son hava durumu değerlendirmelerine göre; Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, öğle saatlerinden itibaren Çanakkale çevreleri, Balıkesir’in batı ilçeleri ve İzmir'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

‘Hızlı yağan yağmur kuraklık habercisi’
Prof. Dr. Orhan Şen Türkiye’de yağışların azlığı ve bahar aylarındaki yağışların sağanak şeklinde olması nedeniyle Türkiye’de şiddetli bir kuraklık yaşandığını söyledi

Beklenen yağmur ve kar geliyor
Türkiye, nihayet sıcak ve yağışsız havalara neden olan yüksek basıncın etkisinden çıkıyor; Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Çarşamba'dan itibaren ülke genelinde yağışlar başlayacak; Pazar ve Pazartesi İstanbul'da kar yüzünü gösterecek. Yağışlar Şubat ayı boyunca da devam edecek.