17 Zilhicce 1440 | 18 Ağustos 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Nisan yağmurları geliyor

Son Güncelleme: 1 NİSAN 2013 - TSİ 12:05

İstanbullular'ın Çarşamba sabahına yağmurla uyanması bekleniyor. Yağmura kadar hafta sonundakine yakın sıcaklıkların yaşanacağı tahmin ediliyor. 
Meteorolojinin verilerine göre perşembe gününe kadar yurdun büyük bir kısmında yoğun yağışlar etikili olacak. Bugün yurdun batı kısımları yağmurlu, doğu kısımları ise yer yer parçalı bulutlu olacak.
İstanbul haftanın son iki günününde adeta baharı yaşadı. Cumartesi günü 23.5 dereceyi gören İstanbul'da, pazar günü birkaç derecelik artış daha yaşandı. Fatih'te sıcaklık 26.1 dereceye kadar yükseldi.
Erken ölçümlere göre 26.1 derecelik değerle mart aylarında yaşanan en yüksek sıcaklık değerine de bir hayli yaklaşılmış oldu. İstanbul en sıcak mart ayı gününü 2001 yılında yaşamıştı. 2001'in 26 Mart'ında 26.8 derecelik sıcaklık ölçülmüş ve bu değer meteorolojik kayıtlara girmişti.
İstanbullular'ın Çarşamba sabahına yağmurla uyanması bekleniyor. Yağmura kadar hafta sonundakine yakın sıcaklıkların yaşanacağı tahmin ediliyor. Pazartesi ve Salı günü öğle saatlerinde gerçekleşmesi beklenen sıcaklık değeri 20 derece ve civarında. Bazı bölgelerde bu değerin aşılabileceği öngörülüyor. Pazartesi günü Anadolu yakası için hafif yağış beklentisi de var. Ancak bu yağışın kısmi ve kısa süreli olacağı öngörülüyor.
İstanbul'da Çarşamba günü sabah saatlerinde başlaması beklenen yağmurla birlikte çok sert olmayan bir sıcaklık düşünün yaşanacağı tahmin ediliyor. Sıcaklığın 15 derecenin altına düşmeyeceği, ancak bu değere yakın olacağı öngörülüyor.
Önümüzdeki 3 günde ise Anadolu'da hafif bahar yağmurlarının görülmesi bekleniyor. Ankara'da pazartesi, çarşamba ve perşembe sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor. İzmir'de de 3 gün boyunca yağış var.