19 Zilhicce 1440 | 20 Ağustos 2019 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

lise tercihleri Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Liselerde tercih süreci başlıyor
MEB’in yayınladığı tercih ve yerleştirme kılavuzuna göre öğrencilerin sınavla öğrenci alan okullar arasından 5, yerel yerleştirmeyle alanlar arasından 5, pansiyonlu okullar arasından 5 tercih hakkı var.

LGS tercihi yaparken nelere dikkat etmeli?
Liselere girişte kontenjan tabloları dün ilan edildi ve tercihler başladı. Öğrenciler tercihlerini, 13 Temmuz’a kadar e-Okul üzerinden ya da bir devlet ortaokulu müdürlüğünden yapabilecek. 6 Ağustos’ta başlayan nakil süreci, farklı dönemlerle 6 Eylül’e kadar sürecek.

Lise tercihlerinde son 3 gün
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bu yıl liselere geçişte ilk kez uygulanan sistem kapsamında, lise tercihleri 13 Temmuz Cuma günü sona eriyor.

Lise tercihinde 2 model
MEB, sınavla öğrenci alan okullardaki kontenjan açığını kapatmak için lise yerleştirme sistemini değiştiriyor. Üzerinde çalışılan 2 formülden biri 25 artı 1, diğeri adrese en yakın 3 okula yerleştirme.

Lise tercihlerinde son gün
Lise tercihleri bugün bitiyor. Sonuçlar 30 Temmuz’da açıklanacak. Tercih yapanların yüzde 10’u sınavla öğrenci alan okulları kazanırken, 1 milyon öğrenci ikamete göre yerleşecek.

Lise tercihleri nasıl yapılacak?
Dün başlayan lise tercihleri 12 Temmuz’a kadar sürecek. Tercihlerde dikkat edilmesi gereken önemli nokta kariyer hedefine uygun okula karar vermek.

Lise tercihleri nasıl yapılacak?
Dün başlayan lise tercihleri 12 Temmuz’a kadar sürecek. Tercihlerde dikkat edilmesi gereken önemli nokta kariyer hedefine uygun okula karar vermek.

Lise tercihlerinde son günler
1 milyonu aşkın 8'inci sınıf öğrencisi için 1 Temmuz'da başlayan lise tercihleri 3 gün sonra tamamlanacak.

LGS tercih başvuruları bugün sona eriyor
1 Haziran'da gerçekleştirilen merkezi sınavın sonuçları 24 Haziran'da açıklanmıştı. LGS tercih ve yerleştirme kılavuzuna göre 1 Temmuz'da başlatılan lise tercihleri bugün saat 17.00'de sona erecek.