|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Aile Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Abur cubur, şişmanlık ve sonuç: Diyabet hastalığı
Türkiye'de şişman çocuk sayısının 2 milyona ulaştığı tahmin ediliyor. Son 8 yılda çocuklarda görülen obezite sıklığı yüzde 5'ten yüzde 10,5'e çıkmış durumda. Prof. Dr. Şükrü Hatun, şişman çocukların diyabet hastalığı riski taşıdığını söylüyor. Hatun, abur cubur beslenme, aşırı şekerli gıdaların tüketilmesi ve hareketsizliğin obeziteye, şişmanlığın da diyabete yol açtığını belirtti.

Aile sevgisi kalp sağlığına iyi geliyor
Dr. Mehmet Öz, güçlü ve yakın aile bağlarının stresi azalttığını ve kalp sağlığına iyi geldiğini belirtti.

Avrupa aileyi keşfetti
Kriz, aile içi ekonomik dayanışmanın görece zayıf olduğu Avrupa'nın huyunu değiştirdi. Genç işsizlerin giderek arttığı ana kıtada yapılan son araştırmalara göre 20-34 yaş arası gençler eve dönmeye başladı.

Mevlid Kandili ve ailemiz
İlim, fikir ve gönül önderi M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin kaleme aldığı “Mevlid Kandili ve Aile” başlıklı başyazısını, Mevlid Kandili münasebetiyle istifadenize sunuyoruz. Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimiz’in aziz ve şerif doğum yıl dönümü (ona sonsuz salât ve selamlar).

Veliye özel internet kuralları
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, özellikle çocuklar için doğru ve bilinçsiz kullanım durumunda çok ciddi riskler taşıyabilecek internet konusunda aileleri uyarmak için ‘Aile ve İnternet’ kitabı yayınladı.

Bakanlık 'dijital aileyi' anlatacak
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ailelere verilen eğitim programlarına ''internet'' konusunu da ekleyerek, vatandaşlara ''Dijital aile nasıl olunur?''u anlatacak.

Çocukları aşırı serbest bırakmak baskı kadar zarar veriyor
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Bağımlılık Birimi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gülcan Güleç, aileleri uyararak aşırı serbest ya da baskı altında tutulan çocukların uyuşturucu madde bağımlılığına yönelebileceğini bildirdi.

'Mevlid Kandili ve Aile' üzerine
İlim, fikir ve gönül önderi M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin kaleme aldığı “Mevlid Kandili ve Aile” başlıklı başyazısını, Mevlid Kandili münasebetiyle istifadenize sunuyoruz. "Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimiz’in aziz ve şerif doğum yıl dönümü (ona sonsuz salât ve selamlar)"

Yeni aile paketinden, anneye izin ve yardım
"Ailenin ve Dinamik Nüfus yapısının Korunması" programı açıklandı. Programda annelere, babalara, evleneceklere, çocuklu ailelere ait bazı yeni düzenlemeler yer alıyor.

Aile hekimlerinin nöbet itirazına ret
Anayasa Mahkemesi, aile hekimlerinin haftalık çalışma süresi ve mesai saatleri dışında ayda asgari 8 saat nöbet tutacaklarına ilişkin düzenlemenin iptal edilmesi talebini reddetti

Aile mutlu ediyor
Türkiye İstatistik Kurumu, "İstatistiklerle Aile, 2014" verilerini açıkladı. Buna göre, kendilerini en fazla ailelerinin mutlu ettiğini ifade eden bireylerin oranı yüzde 73,3’e yükseldi. Verilere göre, ortalama hanehalkı büyüklüğü 2014 yılında değişmeyerek 3,6 oldu.

'Şiddet, aile yapısının bozulmasıyla artıyor'
Prof. Dr. Mustafa Köylü, özellikle çocukluk döneminde anne, baba sevgisi ve sıcak aile ortamının son derece önemli olduğunu belirterek, “Eğer çocuk yeteri kadar sevgiyle beslenemiyorsa bu, mutlaka ileride bozukluk olarak kendini gösterecektir” dedi.

Okul kaygısının çözümü ebeveynlerde
1 milyonu aşkın çocuk ilkokula başladı. Okul kaygısının ancak aile yardımıyla aşılabileceğini belirten uzmanlar "Ona kendi okul anılarınızı anlatın. Okulun eğlenceli olduğunu hissettirin" diyor.

Yurtlardaki 10 bin çocuk tekrar ailesine döndü
"Çocuklar aile çatısı altında, aileler de bizim çatımız altında" sloganı ile başlatılan 'aileye dönüş' programı ile 10 binden fazla çocuk, maddi yardımlar sayesinde devlet yurtları yerine ailesinin yanında desteklendi.

Mevlid Kandilimiz ve Aile
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Kadın ve Aile dergisinin Kasım 1986 nüshası için kaleme aldığı “Mevlid Kandili ve Aile” başlıklı başyazısını, Mevlid Kandili münasebetiyle istifadenize sunuyoruz: "Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimiz’in aziz ve şerif doğum yıl dönümü (ona sonsuz salât ve selamlar)"