16 Muharrem 1441 | 15 Eylül 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

uçak kazası Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Son mesaj: İki motor da arızalandı
Nijerya'da Lagos kentinde, Murtala Muhammed Uluslararası Havaalanı'ndan kalktıktan sonra iki katlı binaya çarparak düşen MD-83 tipi uçaktaki 153 kişiden 80'ninin cesedine ulaşıldı.

Nepal'de dağcıları taşıyan uçak düştü
Everest Dağı’na bir grup dağcıyı götüren uçağın düşmesi sonucu 19 kişinin öldüğü bildirildi. Yetkililer, Nepal’in başkenti Katmandu’daki havaalanından kalkan uçağın pilotunun birkaç dakika sonra uçakta sorun olduğunu bildirdiğini ve havaalanına dönmek için izin istediğini açıkladı.

5 yıl sonra rapor: Pilotlar kusurlu
Isparta'da 30 Kasım 2007 tarihinde 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasıyla ilgili hazırlanan bilirkişi raporunda, pilotlar Serhat Özdemir ve Tahir Aksoy, ''asli kusurlu'' olarak tespit edildi. Türbetepe'de 7'si mürettebat 57 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasıyla ilgili hazırlanan 18 sayfalık bilirkişi raporu, Isparta Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Rusya’da bir uçak kazası daha: 31 ölü
Sibirya’da 43 kişiyle seyahat eden yolcu uçağının düşmesi sonucunda 31 kişi öldü. Tyumen kentinden Surgut kentine giden uçak ile kontrol kulesinin bağlantısı kalkıştan birkaç dakika sonra kesildi. Uçak Tyumen’den biraz uzaklaştıktan sonra bir anda dumanlar çıkmaya başladı.

Pakistan uçağı, acil iniş yaparken düştü
Pakistan'ın başkenti İslamabad'da bir yolcu uçağının düştüğü bildirildi. Boeing - 737 tipi uçakta toplam 127 yolcu olduğu belirtildi. Pakistan Sivil Havacılık Kurumu, başkent İslamabad'daki Chaklala askeri hava üssü yakınında bir yolcu uçağının düştüğünü doğruladı.

Yolcu uçağı köye düştü
Pakistan’da, Karaçi-İslamabad seferini yapan Bhoja Air havayolu şirketine ait, 6’si müretteabat 122 kişi taşıyan uçak, Ravalpindi’de Korhol meydanı yakınlarında iniş esnasında düştü

Rusya'da uçak düştü: 50 ölü
Rusya'ya bağlı özerk Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da meydana gelen uçak kazasında 50 kişinin öldüğü bildirildi.

Cezayir uçağı Sahra Çölü'ne düştü
116 kişiyle Burkina Faso'dan kalkan Cezayir Havayolları'na ait uçak Sahra Çölü'ne düştü. Yetkililer faciaya kötü havanın neden olduğunu söyledi. Yolcuların durumu bilinmiyor

Uçak kazaları rekora gidiyor
2014 yılı uçak kazalarının son yıllarda en sık yaşandığı yıl oldu. İran’da havalandıktan kısa bir süre sonra düşen uçak ile beraber, son 7 ay da uçak kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 809’ a ulaştı.

Uçak kazasında bilanço artıyor
Tayvan Acil Afet Merkezi, 53 yolcusu ve 5 kişilik mürettebatıyla başkent Taypei'den ülkenin ada kenti Kinmın'e giden uçağın Keelung Nehri'ne düşmesi sonucu ölenlerin sayısının 31'e çıktığını, 12 kişinin kayıp, 17 kişinin ise yaralı olduğunu açıkladı.

İki kazada pilot ve motor hatası
Tayvan'da, 5 ay önce köprüye çarparak göle düşen uçağın pilotunun, kazara yanlış motoru kapattığı ortaya çıktı. 58 yolcusu bulunan uçakta, 44 kişi yaşamını yitirmişti

İki ülkede uçak kazası 171 ölü
Dün, iki ülkede meydana gelen uçak kazalarında toplam 171 kişi hayatını kaybetti. Etiyopya Havayolları’na ait bir yolcu uçağı, Kenya’nın başkenti Nairobi’ye yaptığı uçuş sırasında düşerken, kazadan kurtulan olmadığı bildirildi.

Endonezya'da uçak kazası
Uçak kazalarına sık rastlanan Endonezya'da Trigana Havayolları'nın 54 kişi taşıyan çift pervaneli ATR 42 tipi yolcu uçağı dağlık Papua bölgesinde çakıldı

Rus yolcu uçağı havada parçalanmış
Mısır’ın Şarm el Şeyh kentinden Rusya’ya giderken düşen Metrojet Havayolları’na ait uçağın havada parçalandığı açıklandı. Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, araştırmanın aylar sürebileceğini belirtti

Pakistan'da uçak kazası
Pakistan Uluslararası Havayolları'na (PIA) ait Çitral-İslamabad seferini yapan PK661 sefer sayılı ATR-42 tipi yolcu uçağının Havelian bölgesi yakınlarında düştüğü bildirildi. Kazada Pakistanlı Cüneyd Cemşid'in de aralarında bulunuğu 47 kişi hayatını kaybetti.