16 Muharrem 1441 | 15 Eylül 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Dünya

Ana Sayfa Haber Dünya

Yolcu uçağı köye düştü

Son Güncelleme: 21 NİSAN 2012 - TSİ 10:42

Pakistan’da, Karaçi-İslamabad seferini yapan Bhoja Air havayolu şirketine ait, 6’si müretteabat 122 kişi taşıyan uçak, Ravalpindi’de Korhol meydanı yakınlarında iniş esnasında düştü.

Yangın çıktığı bildirilen uçak için Pakistan devlet televizyonunun bildirdiğine göre İslamabad ve Ravalpindi’deki tüm sağlık kuruluşlarında alarm verildi. Yetkililerin, fırtına ve yoğun yağışın sürdüğü bölgedeki enkaza ulaşmasına rağmen enkaz içerisinde kurtulan yolcu olmamasından endişe ediliyor. AP haber ajansına konuşan bir polis kazadan sağ kurtulan olmadığını öne sürerken Pakistan televizyonları enkazın bir mahallenin sokaklarına dağılmış halde görüntülerini yayınladılar.

Kötü hava koşulları etkili oldu

Kazayla ilgili Pakisatan devlet televizyonundan yapılan ilk açıklamalarda uçağın düşme nedeni olarak kötü hava koşulları gösterildi. Kaza yerine giden bir Türk muhabiri, görgü tanıklarının, Ravalpindi’nin 28 kilometre doğusunda Hüseyinabad köyü yakınında düşen uçağın, düşer düşmez patlayarak alev aldığını söylediklerini aktardı. Bir havaalanı yetkilisi uçakta Türk yolcu bulunmadığı bilgisini verdi. Öte yandan, Pakistan Savunma Bakanı Ahmet Mukhar, sivil savunma ekiplerinin, kazadan kurtulan olduğunun sanılmadığı yönünde bilgi verdiğini kaydetti.

Milliyet