|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

hindistan ekonomisi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Hindistan, 300 milyonluk pazar
1.3 milyar nüfusa ve orta üstü gelire sahip 300 milyon tüketicisiyle Hindistan dev bir pazar. Gümrük vergilerini azaltan ülkede altyapı yatırımları, inşaat firmaları için büyük bir potansiyel...

Hindistan Asya'da öne çıkıyor
Genç nüfusa sahip Hindistan, Asya’nın süper gücü konumundaki Çin’in elinden ünvanını almak üzere yola koyuldu. Rapora göre ‘Asya Kaplanı’ Hindistan’ın gelişen nüfusu yıldızı parlayan ülkeyi Asya’nın yeni büyüme motoru haline getirecek.

Hindistan'da ithalat vergilerinde artış yapıldı
Hindistan'da "Made in India" girişimi kapsamında yerli üretimi teşvik etmek için çeşitli ürün gruplarında gümrük vergileri artırılıyor. Özellikle Türk ihraç ürünlerinin de yer aldığı ürün gruplarının ithalat vergilerinde önemli oranda artış olacağı belirtiliyor.

Hindistan İngiltere'yi geçecek
İngiliz İmparatorluğu'nun en büyük sömürge kolonilerinden biri olan Hindistan, 100 yıl sonra ilk kez ekonomik büyüklük olarak İngiltere'yi geçiyor. Hindistan'ın ekonomisini 2017'de yüzde 7.6 gibi yüksek bir oranda büyüteceği tahmin ediliyor.

Hindistan vergi ödeyenlerin ismini caddelere verecek
Hindistan, halkı vergi ödemeye teşvik için vergisini düzenli ödeyenlerin isimlerini yollara, meydanlara, kurumlara, binalara ve trenlere verecek.

Hindistan'dan yatırım mesajı
Hindistan’ın Türkiye’ye açmak istediği farklı pencereden biri ticaret. 1.3 milyar nüfusa sahip ülke, 2025 yılında sayının 1.5 milyara ulaşacağını hesaplıyor. Böylece dünyanın en kalabalık ve aynı zamanda en genç nüfusuna sahip olacağı tahminleri yapılıyor. Nüfusun yarısı 25 ve altı, üçte 2’sinin de ortalama 35 yaşında olacak.