22 Zilhicce 1440 | 23 Ağustos 2019 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

uçak seferleri Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Uçak seferleri iptal edildi
Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı uçak seferleri iptal edildi. Bazı seferlerde ise gecikmeler yaşanıyor. Türkiye’yi etkisine alan kar, bu gece yarısı başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Devlet Hava Meydanı İşletmesi (DHMİ) ekipleri tarafından gece ve gündüz pistte buzlanma tehlikesine karşı tedbir alıp Atatürk Havalimanı Apronu’nda tuzlama yaptı.

Havaalanında aranma sona erecek
Havaalanında apronda uçağa binerken yapılan kontrolleri sona erdirecek sistem için çalışma başladı Türkiye'nin üç büyük havalimanı Atatürk, Sabiha Gökçen ve Adnan Menderes'te uygulanacak 'açık kapı güvenlik sistemi' için çalışmalar başladı. Çalışmalar tamamlandığında, daha önce apron kısmında uçağa binerken yapılan kontroller sona erecek.

Türkiye'den 15 saniyede bir uçak geçiyor
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, geçen yıl Türkiye hava sahasından ortalama her 15 saniyede bir uçak geçtiğini bildirdi.

Tunus-Libya uçak seferleri yeniden başladı
Geçen yaz güvenlik gerekçesiyle çift taraflı durdurulan Tunus-Libya uçak seferlerinin yaklaşık bir yıl aradan sonra yeniden başladığı bildirildi.

Kar ve soğuk hava etkisini sürdüdüryor
Soğuk ve karlı hava tüm yurtta etkisini sürdürüyor. Doğu Karadeniz'i etkisi altına alan kar yağışının ardından Trabzon'un Yomra ilçesinde meydana gelen çığda evleri kar altında kalan aynı aileden 3 kişi, yaklaşık 7 saatlik çalışmayla kurtarıldı.

Kış şartları ve kar ulaşımda aksamalara sebep oldu
Bolu Dağı’nda dün sabah başlayan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiledi. D-100 Karayolu Bolu Dağı geçişindeki Karanlıkdere ve Seymenler Mevkii’nde lapa lapa yağan kar ve görüşü etkileyen sis sürücüleri zor durumda bıraktı.