17 Zilhicce 1440 | 18 Ağustos 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Türkiye

Ana Sayfa Haber Türkiye

Kar ve soğuk hava etkisini sürdüdüryor

Son Güncelleme: 26 OCAK 2016 - TSİ 12:56

Soğuk ve karlı hava tüm yurtta etkisini sürdürüyor. Doğu Karadeniz'i etkisi altına alan kar yağışının ardından Trabzon'un Yomra ilçesinde meydana gelen çığda evleri kar altında kalan aynı aileden 3 kişi, yaklaşık 7 saatlik çalışmayla kurtarıldı.

Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesinde çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. Bitlis'te etkili olan kar yağışı nedeniyle, merkez ve ilçelere bağlı bütün köy yolları kapandı. Gece hava sıcaklığının sıfırın altında 5 derece olduğu kentte kar kalınlığının 170 santimetreye ulaştığı belirtildi.
Bolu Dağı'nda da önceki akşam şiddetini artıran kar ve tipi nedeniyle TEM ve D-100 Karayolu'nda ulaşım güçlükle sağlandı. TEM'de bazı araçlar yolda kaldı. D-100 Karayolu, TIR geçişine kapatıldı.

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde bulunan tesisler sömestr nedeniyle tatilcilerle doldu. Kar kalınlığının 1.5 metreye ulaştığı Kartepe'de ormanda gezintiye çıkan tatilciler, doyasıya eğlendi.

Rize'de tipi

Rize'de etkili olan tipi hayatı felç etti. Şehir merkezinde kar kalınlığı yarım metrenin üzerine çıkarken, yüksek kesimlerde ise 2 metreyi aştı. Tüm köy ve mahalle yolları ulaşıma kapandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas, Elazığ, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinin kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. Yağışların, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun olacağı, hava sıcaklığının, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

İstanbul'da kar yağışı yeniden başladı

İstanbul'da bir kez daha kar alarmı verildi.  Kar yağışı nedeniyle çok sayıda sefer ertelendi.

İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda beklenen meteorolojik Hadise ve yoğun kar yağışı nedeniyle bazı seferler iptal edildi.

İDO'nun internet sitesindeki duyuruya göre, hava muhalefeti nedeniyle tüm iç hat deniz otobüsü seferleri iptal oldu.

Sabah