13 Şevval 1440 | 16 Haziran 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

yapay zeka Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Dijital çağın meslekleri
Gelişen teknoloji ve genişbant internet altyapısı; veri madenciliği, yapay zekâ, kullanıcı arayüz tasarımı ve tüketici deneyimi uzmanları gibi dijital çağın yeni mesleklerinin odak noktasında büyük veri var. Değişen alışkanlıklar meslekleri de değiştiriyor.

Yapay zekâ için 2050 öngörüleri
Avustralya merkezli New South Wales Üniversitesi profesörü Toby Walsh, yapay zekânın toplumumuzu nasıl değiştirceğine dair öngörülerini paylaştığı bir kitap çıkardı. "Akıllı Piyanodan Katil Robotlara Yapay Zekâ" adını verdiği kitabında insanlığın bilgisayarların düşünme kabiliyetini olduğu bir geleceğe uyurgezer biçimde ilerlediğini ileri süren yapay zekâ uzmanı Walsh 2050'de, içerisinde yaşacağımız toplum hakkında öngörülerde bulundu.

Yapay zekayla kişiye özel eğitim mümkün
Yapay zekâ, çok konuşulan teknolojilerin başında geliyor. ABD’li yükseköğretim teknolojisi araştırma grubu, üniversitelerde yapacağı beş değişimi inceledi. Mentörlük sisteminden kişiselleştirilmiş öğrenmeye kadar öğrenci hayatını kolaylaştıracak yapay zekâlar uzakta değil.

Yapay zekalı eğitim
MEB, bilgi düzeyine göre öğrencilere ders çalıştırabilen yapay zekâlı bilgisayar yazılımı geliştirdi. Yazılım gelecek yıl kullanılmaya başlanacak.