|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

bel ağrısı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Çay ve kahveyi azalt bel ağrısından kurtul
Bel ağrısı çekenleri uyaran Sağlık Bakanlığı, ‘Uzun süre ayakta durmayın, çay ve kahve tüketimini azaltın, düzenli egzersiz yapın, kilo verin’ dedi.

Birçok sebebi olan bel ağrısında 'sigara' dikkat çekiyor
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Ahmet Çapar bel ağrıları ve tedavileri hakkında bilgi verdi. Çapar “Baş ağlarından sonra en sık gözlenen kas iskelet sistemi ağrılarının sık görülen nedenlerinden biri olan bel ağrısı, hastaların yaşam kalitesini bozan ve iş gücü kaybına neden olan önemli bir sağlık sorunudur.

Bel ağrısına karşı yüzme ve bisiklet
Uzmanlar, yetişkinlerin yüzde 80’inde, yaşamlarının bir döneminde önemli derecede bel ağrısı olduğu tespit edildiğine dikkat çekti.

Teknoloji gençliği bel ağrısına teslim
İngiltere’de 30 yaş altı 2 bin 100 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen anket sonucunda, katılımcıların yüzde 50’sinin ciddi bel ve sırt ağrılarından muzdarip olduğunu ifade ediyor.

‘Her ağrı fıtık değildir’
Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Nurullah Akkoç, hayat boyu her bireyin belinin Ağrıma olasılığının yüzde 70- 80 düzeyinde olduğunu söyledi.

Çocuğunuzun çantası üç kiloyu geçmesin
Bel, boyun ve sırt ağrıları sadece yetişkinlerin değil, çocukların da sorunu. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Çağatay Öztürk, okula gidip gelirken taşınan ağır çantaların çocuklarda bel, boyun ve sırt rahatsızlıkları riskini artırdığını söyledi.

Bel ağrısında çare ilaç değil egzersiz
Avustralya’daki Sydney Üniversitesi’nden bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre, bel ağrısını önlemenin en etkili yöntemi egzersiz yapmak.