17 Zilhicce 1440 | 18 Ağustos 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Karne Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
MEB, kırık not korkusuna karşı aileleri eğitiyor
Yarı yıl tatiline iki hafta kala kırık notları olan çocukların yardımına yine milli eğitim uzmanları yetişiyor. Zayıf karneleri nedeniyle ailelerinden tepki görecekleri endişesi yaşayan öğrencilere Aile Eğitim Programları yardımcı oluyor. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu program aracılığı ile bir yıl içinde 150 bin aileye ulaştı.

‘Zayıf karneye’ yaklaşım nasıl olmalı?
Bir öğrenim dönemi daha sona ererken, karnelerin durumu sadece öğrencilerin değil, aile ve öğretmenlerin performansını da ortaya koyuyor. Peki zayıf bir karneyle eve gelen çocuğa neler söylemelisiniz?

Yarın karne günü
Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci yarın karne heyecanı yaşayacak. 2011-2012 eğitim öğretim yılının 19 Eylül 2011’de başlayan ilk yarısı, yarın sona erecek.

Yarıyıl tatili başladı
İlköğretim ve ortaöğretimdeki yaklaşık 17 milyon öğrenci, bugün karne aldı. Uzmanlar, aileleri uyarıyor. Aileler karne döneminde nasıl iletişim kurmalı? 19 Eylül 2011'de başlayan 2011-2012 eğitim-öğretim yılının ilk yarı yılı, bugün sona erdi. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretimdeki 16 milyon 845 bin öğrenci ve 775 bin öğretmen, 2 haftalık yarıyıl tatiline çıktı. İkinci yarı yıl 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

Karne gününde kimi sevindi kimi üzüldü
Okullarda yarı yıl tatili dün başladı. 17 milyon öğrenci karnesini aldı; kimi sevindi notlarına, kimi üzüldü. Van’da yaşanan deprem nedeniyle bu bölgedeki okullarda eğitime ara verilmeyecek. İkinci yarı 6 Şubat Pazartesi başlayacak

Karne gününde, kırık not baskısına dikkat
Okullarda karnelerin dağıtılmasıyla 2011-2012 eğitim-öğretim yılı tamamlandı. Ülke genelinde ilk ve ortaöğretimde yaklaşık 17 milyon, Yozgat'ta ise 95 bin 248 öğrenci karne heyecanı yaşıyor.

Çocuğunuzu karneye göre değerlendirmeyin
Uzun ve zorlu bir eğitim öğretim döneminin ardından çocuklar karneleriyle birlikte yaz tatiline giriyor. Çocukların karne notuna ve başarılarına gösterdikleri tepkiler çocuktan çocuğa farklılaşıyor.

16 milyon öğrencinin karne heyecanı
Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 16 milyon öğrenci bu gün karne heyecanı yaşadı. Okula başlayan 1 milyon 870 bin 705 birinci sınıf öğrencisi ilk defa karneyle tanıştı.

17 milyon öğrenci yarın karne alacak
Öğrenciler, 180 iş günü ve yaklaşık 8 ay süren eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu, 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak.

Karneler alındı
Öğrenciler, 180 iş günü ve yaklaşık 8 ay süren eğitim-öğretim yılının yorgunluğunu, 3 ay sürecek yaz tatilinde atacak.

Miniklere karne var not yok
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilköğretim 1’inci sınıf öğrencilerini karne stresinden kurtarmak için, notla değerlendirme yapılmamasına yönelik çalışma başlattı.

Karne, zeka değil performans göstergesi!
Psikiyatris Uz. Dr. Leyla Benkurt Alkaş, yarıyıl karne tatili ile ilgili aileleri uyaran açıklamalar yaptı. Ailelerin çocuklarının karnesini birlikte değerlendirmeli diyen Alkaş, “Karne, bir çocuğun okul dönemindeki performansını, davranışlarını açıklayan bir değerlendirmedir.

Lisede 'e-karne' dönemi başladı
2013-2014 EğitimÖğretim Yılı'nın 16 Eylül'de başlayan ilk dönemi bugün sona eriyor. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen bu hafta sonu yarıyıl tatiline girecek. Tatil, 9 Şubat'a kadar sürecek. 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı'nın ikinci yarısı 10 Şubat Pazartesi başlayacak.

Okullarda son ders zili bugün
Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören 17,5 milyon öğrenci, bugün karne alarak 3 ay sürecek yaz tatiline girecek. İlkokul, ortaokul ve lise son sınıf öğrencileri mezuniyetin yanı sıra yaz tatilinde kayıt heyecanı yaşayacak.

Hem tatil sevinci hem kayıt telaşı
2013-2014 eğitim -öğretim yılının son zili dün çaldı. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerdeki yaklaşık 17.5 milyon öğrenci karne aldı