|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Barış yürüyüşü Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bosna'da 'Barış Yürüyüşü' bu yıl daha hüzünlü olacak
Srebrenitsa'da yaşanan soykırımdan kurtulmak isteyen Boşnakların kullandığı orman yolunda her yıl düzenlenen Barış Yürüyüşü'ne, bine yakın kişinin katledildiği ve halen kurbanlara ait eşyaların görülebildiği 13 kilometrelik kısım da eklendi.

Srebrenitsa'ya 'Barış Yürüyüşü' başladı
Srebrenitsa Soykırımı'ndan kaçmak isteyen Boşnakların orman yolundan güvenli bölge Tuzla'ya ulaşmak için kullandığı güzergahta geleneksel olarak düzenlenen "Barış Yürüyüşü" binlerce kişinin katılımıyla Nezuk kasabasından başladı.

'Barış Yürüyüşü' Potoçari'de sona erdi
Srebrenitsa soykırımında hayatta kalmak isteyen Boşnak sivillerin kullandığı orman yolunda düzenlenen "Barış Yürüyüşü", Potoçari Anıt Mezarlığı'nda tamamlandı.

19 yıl geçti unutulmadı, unutulmayacak
İkinci Dünya Savaşından sonra Avrupadaki en büyük insanlık trajedisi olan Srebrenitsa soykırımından kaçmak isteyen Boşnakların kullandığı ve ölüm yolu olarak bilinen orman yolunda, dünyanın farklı ülkelerinden gelen binlerce kişinin katılımıyla üç gün sürecek Barış Yürüyüşüne (Marş Mira) Türkiye'den de çok sayıda vatandaş katılıyor.

Srebrenitsa'da tarihi yürüyüş başladı
Avrupa'da, İkinci Dünya Savaşı'nın ardından yaşanan en büyük insanlık trajedisi olarak kabul edilen Srebrenitsa'daki soykırımdan kaçanların orman yolundan Tuzla şehrine ulaşmak için kullandığı ve halk arasında "ölüm yolu" olarak da bilinen güzergahta geleneksel olarak düzenlenen "Barış Yürüyüşü" (Marş Mira) binlerce kişinin katılımıyla Nezuk kasabasından başladı.

Bosna'da 'Barış Yürüyüşü' başladı
Srebrenitsa soykırımından kurtulmak isteyen Boşnakların orman yolundan Tuzla'ya ulaşmak için kullandığı güzergahta düzenlenen "Barış Yürüyüşü" Nezuk kasabasından başladı.