16 Muharrem 1441 | 15 Eylül 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Kocaeli Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Kocaeli'nde 3.5 milyon liralık çevre cezası
Türkiye'nin en büyük sanayi merkezlerinden Kocaeli'de geçen yıl çevreyi kirlettiği tespit edilen 4 tesis kapatıldı, 173 tesise 3,5 milyon lira ceza verildi. Kocaeli Valisi Ercan Topaca, kentte çevrenin korunması konusunda tedbirler aldıklarını, sanayicilerle yaptıkları toplantılarda sanayi-çevre dengesinin çok iyi korunması gerektiğine dikkati çektiklerini ifade etti.

Hacı Ahmed Hilmi Efendi Kocaeli’de anıldı
Osmanlı Devleti’nin son devresinde yetişen âlimlerden ve İzmit Gazi Süleyman Paşa medresesi müderrislerinden, Ahmed Ziyaüddin Gümüşhânevî hazretlerinin İzmit’e görevlendirdiği halifesi Hacı Ahmed Hilmi Efendi, İzmit’te düzenlenen bir etkinlikle anıldı.

Kocaeli 12 verdi, 1 aldı
Kocaeli, geçen yıl devletin kasasına 36 milyar 698 milyon 791 bin lira aktarırken, bütçeden 3 milyar 47 milyon 385 bin lira aldı. Kocaeli, geçen yıl devletin kasasına 36 milyar 698 milyon 791 bin lira aktarırken, bütçeden 3 milyar 47 milyon 385 bin lira aldı.

Devlet kasasına giren her 100 Liranın 7,8'i Kocaeli'den
Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü istatistiklerinden derlediği verilere göre, geçen ay, devletin kasasına 2 milyar 896 milyon 684 bin lira aktaran Kocaeli, bu tutarın 2 milyar 852 milyon 139 bin lirasını vergi gelirlerinden elde etti.

Kocaeli en fazla ithalat yapan 2. il oldu
Kocaeli, ocak ayındaki ithalat performansını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9,9 artırarak, ithalat yapan iller arasında 2'nci sıradaki yerini korudu.

Kocaeli'nde es-Sâdık Aleyhisselam etkinlikleri
Peygamber Efendimizin dünyayı teşrif ettiği Kutlu Doğum Haftasında Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği tarafından bir dizi etkinlik düzenleniyor.

Kocaeli'nde Kur’an’ın Anlamıyla Bulaşma konferansı
Kur’an’ın Anlamıyla Buluşmak Platformu'nun Kocaeli temsilcisi, Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği “Kur’an’ın anlaşılmasında ve korunmasında Sünnet’in Önemi" konulu bir konferans tertip ediyor.

Kocaeli'de Kutlu Doğum özel programı: es-Sadık
Kocaeli Bilim Kültür ve Sanat Derneği, Peygamber Efendimizin (S.A.S.) dünyayı teşriflerinin kutlandığı Kutlu Doğum Etkinlikleri çerçevesinde 30 Nisan 2012 Pazartesi akşamı, Süleyman Demirel Kültür Merkezinde “es-Sadık O, özü sözü bir olandır” temalı anma programı tertip ediyor.

Kocaeli gün aşırı ‘kanser’ soluyor!
Türkiye’nin ikinci büyük sanayi havzası konumundaki Kocaeli’nde hava kirliliği korkutan boyutlarda

Kocaeli ulaşım üssü oluyor
Türkiye’nin sanayi kenti Kocaeli, ulaşımın da üssü oluyor. Kocaeli’nin bugün 35 liman, 4 adet demiryolu hattı, 1 hızlı tren bağlantısına sahip olduğunu anlatan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ, “Kuzey Marmara ve Batı Karadeniz Otoyolu, Körfez Geçişi ve Gebze Orhangazi Otoyolu projeleriyle bölge adeta ulaşım üssü olacak” dedi.

Kocaeli'de 'Helal Gıda, Sağlıklı Yaşam' paneli
Kocaeli Bilim Kültür Sanat Derneği, uzman ve akademisyenlerin katılımıyla 'Helal Gıda, Sağlıklı Yaşam' paneli gerçekleştiriyor.

Kocaeli'nin ihracatını otomotiv ve kimya sırtlıyor
Sanayi ve liman kenti Kocaeli, bu yılın ocak-mayıs döneminde 6,6 milyar dolarlık ihracata imza attı. Bu dönemdeki dış satımın dörtte üçlük kısmını otomotiv ve kimya firmaları yaptı.

Kocaeli'deki anıt ağacın yaşı 1.224
Kocaeli Gölcük'teki tarihi çınar ağacı ile ilgili yapılan çalışmalarda ağacın yaşının bib 224 olduğu belirlendi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, "Saraylı-Örcün Tarih Koridoru Doğal Yaşam" projesi kapsamında, bölgenin tanıtımı, doğal ve kültürel mirasın korunması amacıyla çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Kocaeli'deki anıt ağacın yaşı 1.224
Kocaeli Gölcük'teki tarihi çınar ağacı ile ilgili yapılan çalışmalarda ağacın yaşının bib 224 olduğu belirlendi. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, "Saraylı-Örcün Tarih Koridoru Doğal Yaşam" projesi kapsamında, bölgenin tanıtımı, doğal ve kültürel mirasın korunması amacıyla çalışmaların sürdüğü ifade edildi.