23 Cemaziyelahir 1441 | 17 Şubat 2020 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Kahvaltı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Çocuklar için en önemli öğün kahvaltı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Filiz Bakar, kahvaltının çocuklar için de en önemli öğünü oluşturduğunu, bu nedenle birkaç dakika fazla uyumak uğruna kahvaltının kesinlikle geçiştirilmemesi gerektiğini belirtti.

Kahvaltı yapmamak' kalp sağlığı için büyük risk
Bilim insanlarının yaptığı uzun süren araştırma sonuçlarına göre, kahvaltı etmeyenlerin kalp rahatsızlıklarından dolayı hayatını kaybetme oranı, hergün kahvaltı edenlere göre yüzde 87 daha fazla.

'Kahvaltıda kurban eti tüketmeyin’
Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü Ana Bilim dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Tayar, kurban etinin kesinlikle hemen pişirilerek yenmemesi gerektiğini söyledi. Tayar, Kurban Bayramı'nda yapılan yanlış alışkanlıkların başında kurban etlerinin kesildikten hemen sonra hatta sabah kahvaltısında tüketilmesinin geldiğini kaydetti.

'Düzenli kahvaltı öğrenmeyi kolaylaştırıyor'
Kahvaltı öğünü herkes için önemlidir ama çocuklarda daha da fazla önem taşır. Çocuklar ve gençlerde, kahvaltı alışkanlığı okul başarısını etkilemektedir.

Van kahvaltısı markalaşıyor
Bölgede yetişen 30 çeşit kokulu bitkinin karışımıyla yapılan "otlu peynir", un, tereyağı ve yumurtanın karışımıyla oluşan "murtuğa" ve tereyağında kavrulan öğütülmüş buğdayla yapılan "kavut" gibi 20 çeşit ürünün yer aldığı Van kahvaltısı, kentin marka değeri oluyor.

Van Kahvaltısı tescillendi!
Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO), kent ile özdeşleşen kahvaltının tescillenmesi ve standardının belirlenmesi için Türk Patent Enstitüsü’nden (TPE) ‘Van Kahvaltısı Marka Tescil Belgesi’ aldı.

Kahvaltı çocukların yaşam teminatıdır
Doğru zamanda edilen, iyi planlanmış bir kahvaltı çocuğunuzun hem fiziksel hem de zihinsel gelişimi için hayati önem taşıyor. Kahvaltı yapmamak kimi hastalıkları tetikleyebildiği gibi öğrenme güçlüğü yaşanmasına da neden oluyor

Okulda başarı için kahvaltı önemli
Dr. Öğretim Üyesi Sibel Bölek, öğrencilerin yaz tatili boyunca bozulan beslenme düzeninin okulların açılmasıyla düzene girmesinin hem zihinsel ve bedensel gelişim hem de okulda başarının sağlanması açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Kahvaltı yapan çocuklar daha başarılı
Kahvaltının çocuklar üzerinde olumlu etkilerinden biri daha kanıtlandı. İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre, güne kahvaltıyla başlamak çocukların bilişsel kabiliyetini artırıyor, çocukların eğitim hayatındaki başarılarını da doğrudan etkiliyor.