17 Recep 1440 | 24 Mart 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Anne babalar Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Emniyet'ten anne ve babalara kritik uyarılar
Emniyet Genel Müdürlüğü son dönemde kayıp çocuk vakalarının artması nedeniyle resmi sosyal medya hesabından anne ve babalara önemli uyarılarda bulundu.

Anne babalar dikkat!
Kayseri İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, bir araştırma şirketinin verilerine dayanarak, bir babanın çocuğu için günde sadece 6 dakika ayırdığını söyledi. Çocuk için 6 dakikalık sürenin yetersizliğine dikkat çeken Mustafa Aydın, bunun sonucunun çok ağır olduğunu belirtti.

Gece ve haftasonu çalışan ebeveynler dikkat!
Yeni bir araştırma, anne ve babası akşam, gece ve hafta sonu çalışan çocukların, sağlıklı bir aile hayatından mahrum büyüdükleri için ruhsal ve fiziki sağlıklarının tehlikeye girdiğini ortaya koydu.

Anne-Babalara 'Gençleri Anlama Kılavuzu' şart oldu
Türkiye’de 13-17 yaş arası gençlerin günde ortalama 222 dakikası internette, çoğunlukla da sosyal medyada geçiyor. Sosyal medyada hızlı iletişim kurmak için adeta yeni bir dil geliştiren gençleri anlamak ise eski kuşaklar için oldukça güç. Uzmanlar ise gençleri hem anlamanın hem de onları sosyal medyanın tehlikelerinden korumanın yolunun ‘sosyal medya okuryazarlığından’ geçtiğini savunuyor.

'Ne olur telefonu bırakıp, benimle ilgilenin'
Günlük yaşamın artık vazgeçilmezi olan sosyal medya ve internetten çocuklar da yakınmaya başladı. İlkokul öğrencileri arasında yapılan bir ankete göre çocuklar; anne ve babalarının akıllı telefonla uzun süre geçirmesinden şikayetçi.