2 Cemaziyelahir 1441 | 27 Ocak 2020 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

petrol rezervi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Türkiye'nin 23 milyon ton petrol rezervi var
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Murat Mercan, Türkiye'nin 23 milyon ton petrol rezervi olduğunu söyledi. Mercan, "Batman'da bu yıl yaklaşık 150 milyon dolarlık arama çalışmaları yaptık. Bu çalışmalar sonucunda da yeni yerler keşfediyoruz." dedi.

Küresel petrol piyasasında Afrika öne çıkıyor
Afrika kıtası, hem kuzeyde hem de Sahra Altı'nda devam eden petrol üretimi ve çıkarılmayı bekleyen rezervleriyle dünya enerji piyasasının önemli oyuncularından biri olma yolunda ilerliyor.

Akdeniz'de 1.4 milyar varil petrol rezervi var
Akdeniz'de Güney Kıbrıs tarafından tek yanlı olarak ilan edilen Münhasır Ekonomik Bölgesi'ndeki (MEB) 12'nci parselde 1.2 ile 1.4 milyar varil arasında petrol bulunduğu iddia edildi.

Yeni bir petrol rezervi bulundu
Siirt’in Eruh ilçesi Bayıryüzü köyü yakınında Doğu Sadak-1 kuyusunda sondaj çalışması yapan özel bir ekip, 2 bin 400 metrede 40 gravitenin üzerinde petrol buldu.

ABD'de yeni petrol sahası keşfedildi
ABD İçişleri Bakanlığına bağlı Jeolojik Araştırma biriminden yapılan açıklamada, ülkenin Teksas eyaletinin batısındaki Permian Havzası'nda bulunan Wolfcamp adlı sahada yaklaşık 20 milyar varil ham petrol olduğunun tahmin edildiği belirtildi.