|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Emniyet Genel Müdürlüğü  Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
e-alışverişe Emniyet'ten uyarı
Tüketicilerin internetten alışveriş yaparken şifremi kaydet veya beni hatırla seçeneklerini kesinlikle kullanmaması istendi. Emniyet Genel Müdürlüğü internet üzerinden alışveriş yapılırken dikkat edilmesi gereken noktaları açıkladı.

Emniyet'te mesai sistemi değişti
Emniyet personelinin en çok dert yandığı konuların başında gelen mesai sorunu polis teşkilatında tarihe karışmak üzere. 2011 yılında personelin 8 saat çalışıp 24 saat dinlenmesi sistemi hızla hayata geçti.

Trafik kazalarının bir yıllık bilançosu: 2 bin 568 ölü
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın verilerine göre polis ve jandarma sorumluluğu alanında geçen yıl meydana gelen 2 bin 89 ölümlü kazada 3 bin 268 kişi hayatını kaybederken, 237 bin 701 kişi de yaralandı. Maddi hasarlı kazalardaki meydana gelen hasar miktarı ise 1 milyar 188 bin lira oldu.

Kayıp çocuklar için ödül
Emniyet Genel Müdürlüğü kayıp çocukların bulunmasında ihbarda bulunanlara ödül verecek. Ödül miktarı en az 25 bin TL olacak

Kayıp çocuklar için ödül
Emniyet Genel Müdürlüğü kayıp çocukların bulunmasında ihbarda bulunanlara ödül verecek. Ödül miktarı en az 25 bin TL olacak

Kadını korumada öncelik panik butonunda olacak
Emniyet Genel Müdürlüğü, aile içi şiddet kapsamında tehlike anında polisi alarma geçirecek elektronik cihazları belirledi.

E-Pasaportlarda Defter Sıkıntısı Yaşanıyor
Uluslararası standartlarda hazırlanan ve 1 Haziran 2010 tarihi itibariyle kullanıma başlanan e-Pasaportlarda, boş pasaport defteri temininde sıkıntı yaşandığı bildirildi

Pasaport artık 2 günde teslim
Darphane’nin yeterli pasaport defteri verememesi üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü’nce (EGM) tanzim edilen pasaport sayısındaki düşüşle başgösteren kriz çözüldü.

Çipli pasaport krizi çözüldü
Belirli ve de zorunlu işler haricinde yurt dışına çıkacaklar için pasaport verilmemesine kadar büyüyen kriz sonunda çözüldü.

Polis takibinde yerli İHA
Emniyet Genel Müdürlüğü ilk yerli İHA'yı kullanmaya hazırlanıyor. Hacettepe Teknokent'te yerli bir firma ve emniyetin mühendislerinin desteğiyle üretilen 'Uçankaya' 2 ay içinde havalanacak.

Emniyet, trafik canavarının mesai yaptığı yolları saptadı
Emniyet Genel Müdürlüğü, Ramazan Bayramı öncesi ölümlü ve yaralamalı kazaların en çok yaşandığı noktaları belirledi. Buna göre, 242 nokta en çok ölümlü ve yaramalı kazaların yaşandığı yerler olarak belirlendi.

Ehliyet ve ruhsatlar tamamen değiştiriliyor
Sahtecilik ve dolandırıcılıkla mücadelenin kapsamını genişleten ekonomi yönetimi, ehliyet ve ruhsatları değiştiriyor. Artık banka kartları gibi sürücü belgesi ve ruhsatlar da plastik malzemeden yapılacak.

Trafik borcundan kaçış yok
Emniyet Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi ve Gümrük Müsteşarlığı’nın birlikte yürüttüğü çalışma kapsamında kırmızı ışıkta geçme, aşırı hız gibi ihlallere ilişkin cezalar artık on-line takip edilecek.

En doğrusu hiç kullanmamak
Emniyet, güvenli alkol limiti olmadığını, en doğrusunun hiç alkol almadan araç kullanmak olduğunu bildirdi. Emniyet, "Bunun için karaciğerin çalışmasına ve zamana ihtiyaç vardır. Bu nedenle alkol aldıktan sonra ne yapacağını düşünmek yerine, içmeye başlamadan önce bazı kararlar almak daha yararlı olabilir." uyarısında bulundu.

Trafiğe 10 yılda 43 bin kurban
Türkiye’de 10 yılda meydana gelen yaklaşık 8 milyon kazada, 43 bin kişi hayatını kaybetti, 1 milyon 718 bin kişi de yaralandı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı’nın katkılarıyla Türkiye’deki trafik kazalarıyla ilgili istatistikler hazırladı.