|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

akdeniz Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Akdeniz’de yoğun trafik
Rus donanmasına bağlı uçak gemisi Amiral Kuznetsov’un, 10 Aralık’ta yola çıkıp Avrupa’nın batısından dolaşarak Akdeniz’e gireceği bildirildi.

Akdeniz'de 6 büyüklüğünde deprem
Akdeniz'in Antalya açıklarında Richter ölçeğine göre 6.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Akdeniz'de yeni göçmen faciası
Akdeniz'in Libya açıklarında yeni bir facianın yaşandığından ve 250 göçmenin hayatını kaybettiğinden endişe edildiği bildirildi.

Akdeniz'de 4 ayda ölen sığınmacı sayısı bini geçti
Uluslararası Göç Örgütü Sözcüsü Joel Millman, BM Cenevre Ofisi'nde yaptığı açıklamada, Midilli Adası açıklarında dün 23 sığınmacının hayatını kaybettiğini söyledi.

Akdeniz'de yine sığınmacı botu alabora oldu
Uluslararası Göç Örgütü önceki gün Akdeniz'de sığınmacıları taşıyan teknenin alabora olması sonucu 34 kişinin öldüğünü, diğerlerinin akibetinin ise bilinmediğini kaydetti.

TPAO Akdeniz'de petrol arıyor!
TPAO'nun Akdeniz'de Türk karasuları dışında sahip bulunduğu petrol arama ruhsatlarının süresi 3 yıl uzatıldı... Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) Akdeniz'de Türk karasuları dışında sahip bulunduğu petrol arama ruhsatlarının süresi 3 yıl uzatıldı.

'Akdeniz gazı fırsata çevrilebilir'
Uluslararası Kriz Grubu, Rum Kesiminin Akdeniz'de bulduğu doğalgazın arından sert söylemler yerine diyalogun tercih edilmesiyle, krizin fırsata çevrilebileceğine dikkat çekti.

Akdeniz’de mülteci trajedisi: 130 ölü
Libya’dan yola çıkan bir mülteci teknesi İtalya’nın Lampedusa Adası açıklarında alev alıp battı. Teknedeki en az 130 kişi öldü. Ölenler arasında çok sayıda kadın ve çocuğun olduğu belirtildi. İtalya’nın Lampedusa adası açıklarında batan mülteci teknesinde en az 130 kişi hayatını kaybetti.

Akdeniz'de yine mülteci teknesi battı
Geçen hafta 518 kaçak göçmenin içinde bulunduğu teknenin batmasının ardından dün aynı bölgede bir facia daha yaşandı. 250 kaçak bulunan tekne battı, 50 kişi öldü

Akdeniz göçmenlerin ölümcül rotası olmaya devam ediyor
Mülteciler Yüksek Komiserliği, 2018 yılında günde ortalama 6 düzensiz göçmenin Akdeniz'den Avrupa'ya ulaşmaya çalışırken hayatını kaybettiğini açıkladı.

Akdeniz'de 1.4 milyar varil petrol rezervi var
Akdeniz'de Güney Kıbrıs tarafından tek yanlı olarak ilan edilen Münhasır Ekonomik Bölgesi'ndeki (MEB) 12'nci parselde 1.2 ile 1.4 milyar varil arasında petrol bulunduğu iddia edildi.

Doğu Akdeniz’de sıcak tatbikat
Doğalgaz arama krizi ile suların ısındığı Doğu Akdeniz’de Türk Deniz Kuvvetleri NATO, ABD, İngiltere ve Pakistan deniz kuvvetleri unsurlarının da katılacağı bir tatbikat düzenleyecek.

Akdenizde İsrail ortaklığı
Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan, Mısırın ardından İsraille de doğal kaynaklar için üçlü işbirliği anlaşması imzalamaya hazırlanıyor.

Akdeniz'de istilacı balıklar arttı
Suveyş kanalından Akdeniz’e gelen istilacı türlerin sayısı 90’a ulaştı. Zehirli türler Akdeniz’deki besin zincirini değiştirdi, balıklar iyice azaldı.

Akdeniz’in sularında 300 mülteci kayboldu
Son üç günde Akdeniz’de mülteci dolu dört botun fırtına nedeniyle batmasıyla 420 kişiden 300’ü kayboldu, 29’u ise kurtarıldıktan sonra hipotermiden öldü. BM, AB’nin kurtarma operasyonunu yetersizlikle suçladı