17 Ramazan 1440 | 22 Mayıs 2019 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Asgari Ücret Tespit Komisyonu Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Asgari zammın pazarlığı 1 Aralık'ta
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, gelecek yıl geçerli olacak yeni asgari ücretin belirlenmesine yönelik çalışmalar için 1 Aralık Perşembe günü bir araya gelecek.

Asgari ücrette zam pazarlığı başlıyor
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak. Hükümet, işveren ve işçi temsilcileri bir araya gelecek ve asgari ücretin ne kadar olacağına karar verecek.

Asgari ücret belli oldu
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, yeni asgari ücreti açıkladı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, gelecek yılki asgari ücreti belirlemek üzere 4. kez toplandı.

Asgari ücret 1 Temmuz'da 803 lira olacak
Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından yılın ikinci 6 ayı için belirlenen rakamlar, 1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak.

Asgari ücret görüşmeleri başlıyor
İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere 6 Aralık Perşembe günü ilk toplantısını gerçekleştirecek.

Asgari ücret görüşmeleri başladı
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019’da uygulanacak ücreti belirlemek üzere çalışmalarına başladı. İlk toplantıda, taraflar genel görüşlerini açıklayacak ve çalışma takvimi belirlenecek.

Asgari ücret açıklandı
Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2014'te geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda beşinci kez toplandı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3'üncü kez toplandı
Görüşmede Türk-İş'in asgari ücret için net bin 893 liralık teklifi görüşüldü. Türkiye İşverenler Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) temsilcisi, bu teklifin yüzde 35 artış anlamına geldiğini ve Türkiye gerçeklerine uygun olmadığını, 2018'de verilen 100 liralık desteğin kesilmesiyle de maliyetin zaten yüzde 6 artacağını ifade etti.

Asgari ücret tespit komisyonu toplandı
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik başkanlığında toplandı. 2015'te uygulanacak asgari ücret oranı belirleyecek Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 5'i işçi, 5'i işveren, 5'i de devlet temsilcisi olmak üzere 15 kişiden oluşuyor.

Asgari ücret kararı 30 Aralık'ta
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, gelecek yıl geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere üçüncü kez toplandı. Türk-İş'in ev sahipliğinde bugün gerçekleşen toplantıya, 5'i işçi, 5'i işveren, 5'i de devlet temsilcisi olmak üzere 15 kişi katıldı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2 Aralık'ta toplanacak
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren yeni asgari ücret rakamını belirlemek için bir araya gelecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, komisyonun işçi ve işveren temsilcilerini 2 Aralık Çarşamba günü toplantıya çağırdı.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2016 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere toplandı. Bu yılki toplantıda özellikle işveren kesiminin ikna edilmesi halinde komisyon toplantılarının uzun sürmemesi bekleniyor.

Asgari ücrette üçüncü toplantı 18 Aralık'ta
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2016'da geçerli olacak asgari ücretin belirlemesi çalışmaları kapsamında ikinci kez toplandı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, işveren ve işçinin birlikte kazanmasını istediklerini söyledi.

Asgari ücrette komisyon maliyete odaklandı
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücretin bin 300 liraya yükselmesiyle işverenin artacak maliyetinin nasıl karşılanacağına yoğunlaştı. İşverenin "artan maliyeti devletle paylaşalım" talebini değerlendiren hükümet, "işveren SGK primi", "işveren işsizlik fonu" ve "asgari geçim indirimi" kalemlerini gözden geçiriyor.

İşverenin yükünü hafifletecek düzenleme
31 Aralık 2020'ye kadar işe alınan her bir sigortalı için istenen şartlar sağlanırsa prim İşsizlik Fonu'ndan Hükümet, işverenin yükünü hafifletmeye dönük ilk adımı attı.