|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Doğu Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Doğu'da atlı cirit oyunları devam ediyor
Türklerin yüzyıllardan beri oynadıkları ata sporu atlı cirit, Erzurum'da köylülerin vazgeçemediği en önemli spor dallarının başında geliyor.

Çağrı merkezleri Doğu'nun iş kapısı...
Uzun bir süredir yapısal bir nitelik kazanan işsizlik, bazı sektörler için şans oldu. Üç aydır iş arama kanallarını kullanmayan, ancak işe başlamaya hazır olduğu halde umutsuzluğundan dolayı iş aramayanları dahil edildiğinde oranı yüzde 26’ya ulaşan genç işsizlerin yeni gözdesi çağrı merkezleri oldu.

Doğu'dan kış manzaraları
Sibirya'dan gelen dondurucu soğuklar özellikle Doğu Anadolu'da etkisini sürdürüyor. Önceki gece hava sıcaklıkları, sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 26, Kars'ta 19, Erzurum'da 15, Iğdır'da da 12 dereceye kadar düştü.

Doğu'ya nisan karı
Bahar geldi çiçekler açtı derken, Doğu Anadolu ve Karadeniz'de kar yeniden yağdı. Özellikle Doğu Karadeniz'de çiftçiler zamansız yağan kardan mağdur.

Doğuda kar başladı
Yurdun doğu bölgesinde hava sıcaklıkları hissedilir derecede düşmeye başladı. Erzurum’da hava sıcaklığı -5’e kadar düşerken, Doğu Karadeniz yaylaları da karla kaplandı.

Kar İstanbul’u teğet geçti, Doğu'da ise etkili
Türkiye’nin pek çok yerinde kar yağışı yaşanırken İstanbul’a yine kar gelmedi. Meteoroloji Mühendisleri Odası İkinci Başkanı Ahmet Köse, “Şu an itibarıyla yakın bir tarihte İstanbul’un kar yağışı alması beklenmiyor, 15-20 Ocak 2015’den itibaren İstanbul kar yağışı alacak” dedi.

Doğu buz kesti
Meteoroloji, bölgeyi etkisi altına alan Sibirya soğukları nedeniyle Doğu Anadolu Bölgesi'ne uyarılarda bulundu. Sibirya soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 22 dereceyle Kars'ta ölçüldü

Doğu'da kar Batı'da poyraz
Sibirya Soğukları Doğu'daki etkisini artırarak sürdürüyor. Ağrı, önceki gece eksi 20 dereceyle mevsimin en soğuk gecesini geçirdi. Sıcaklıklar, önceki gece sıfırında altında olmak üzere Ardahan'da 16, Kars'ta 12, Erzurum'da 11, Erzincan'da 9 ve Iğdır'da 6 dereceye kadar düştü. Aşırı soğuk nedeniyle göller, dereler, süs havuzları ve çeşmeler donarken, ağaçlar bile buzla kaplandı.

Doğu’da dersler yarı yıl tatilinde telafi edilecek
Eğitimin kilitlendiği Doğu’daki öğrenciler kurslara alınacak. 8’inci ve 12’nci sınıflara yarıyıl tatilinde de kurs uygulanacak. Sokağa çıkma yasağı devam eden ilçelerde öğrenciler, pansiyonu olan okullarda eğitime alınacak.

Doğu kar altında
Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar nedeniyle Van'da 113 mahalle, 95 mezra ile Bitlis'te 44 köy yolu ulaşıma kapandı

Doğu’da kar ve tipi Batı’da yaz havası!
Ardahan’ı Artvin’e bağlayan Sahara Geçidi, kar ve tipi nedeniyle kapanırken, Van güne karla uyandı. Batı’da ise artan sıcaklıklar hafta sonu 30 dereceyi bulabilir.

İstanbul'dan 4 bin 500 polis Doğu'ya atandı
Emniyet Genel Müdürlüğü şark görevi için atanan memurların listesini yayınladı. Yeni yayınlanan atamalar listesine göre İstanbul'dan 4 bin 500 polis doğuya tayin oldu