|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Eşi vefa eden kadına devlet yardım edecek
Eşini keybeden kadınlara devlet tarafından düzenli yardım yapılacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı konula ilgili şunları kayedetti:

Evlilik öncesinde eğitim programı uygulaması
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, gençleri evlilik konusunda bilinçlendirecek. Evlilik Öncesi Eğitim Programları, bu kapsamda pilot bölgelerde başlatılıyor. Evlenecek çiftlere, resmi evlilik başvurusunda doldurdukları formla bu programa katılmak isteyip istemedikleri sorulacak.

Evlilik eğitimi alan çifte düğünde indirim
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, nişanlı çiftlere verilecek evlilik eğitimi projesini başlatıyor. Çiftleri eğitime özendirmek için düğünde indirim kampanyası planlanıyor.

14 bin kimsesiz çocuk evde yaşayacak
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, devlet koruması altına alınan 14 bin çocuğun "ev" ortamına geçişini sağlayacak önemli bir uygulamayı başlatıyor.

Özürlü memur kadrolarına tercihler başladı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, özürlü memur kadrolarına kura ile yerleştirme için tercihlerin 11-20 Temmuz tarihleri arasında alınacağını duyurdu.

Devlet çocuğun suçunu unutacak
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın hazırladığı taslağa göre, çocukların işledikleri fiiller suç oluştursa bile, belli bir ağırlığa ulaşmaması halinde adli sürecin dışında tutulacak.

ÖMSS sonuçları 9 Ağustos'ta açıklanıyor
Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçlarına göre yerleştirme işlemleri 9 Ağustos'ta açıklanacak.

E-kelepçe ilk olarak Adana ve Bursa'da
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), kadına yönelik şiddet vakalarının önüne geçilmesi için bir dizi çalışma başlattı.

E-kelepçe var 'dinleme' yok
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun uygulanması için gerekli olan yönetmelik çalışmasını tamamladı.

Şiddete karşı eğitim
Kadına yönelik şiddeti yasayla durduramayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda, eğitim alarmı verildi. Din görevlisi, savcı ve mülki amirlere seminerle eğitim veren bakanlık, şimdi de ilköğretim öğretmenleri ile doktorları eğitecek.

Yaşlılık 65'e çıktı 60 artık genç yaşlı
Ortalama yaşam süresi her geçen yıl uzayan Türk halkına "yaş" ayarı geliyor. Yaşlı nüfusunun artması ile ömür süresinin uzamasına yönelik araştırmalara paralel olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da "yaşlılık yaşı"nı yeniden belirlemek için çalışma başlattı.

Aile danışmanlığı yaşama geçiyor
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın bir süredir üzerinde çalıştığı “her aileye bir danışman” projesi yaşama geçiriliyor.

Çeyiz Parası 47 Milyon
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca Nisan 2016'da hayata geçirilen "Çeyiz Hesabı ve Devlet Katkısı" uygulamasıyla yuva kurmak isteyen fakat maddi imkansızlıklar nedeniyle bu hayalini gerçekleştiremeyen gençlere devlet desteği sağlanması amaçlanıyor.

Koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı 5 bini aştı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının, en az 5 bin çocuğun aile ortamında yaşamasına yönelik hedefi, koruyucu aile hizmetinden yararlanan aile sayısının 4 bin 223'e, çocuk sayısınını ise 5 bin 140'a yükselmesiyle gerçekleşti.

Yönetmelik değişiyor, ev sistemi geliyor
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, özel bakım merkezleri yönetmeliği birkaç ay içinde değişecek. Yeni düzenlemeyle özel hasta bakım merkezi açmak isteyen sivil toplum kuruluşları ve vakıflar, devlet tarafından desteklenecek.