17 Zilhicce 1440 | 18 Ağustos 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

milli eğitim bakanlığı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Her okul kendi deprem planını hazırlayacak
Milli Eğitim Bakanlığı ile Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı'nın ortaklaşa başlattığı proje kapsamında, her okul kendi Afet ve Acil Durum Planı'nı hazırlayacak

Okullarda 50 bin tatbikat yapılacak
Van depreminden ders alan Milli Eğitim Bakanlığı, 2012 Mali Yılı Performans Programı’nda öğretmen, öğrenci ve yöneticilere depreme karşı hızlı önlem alma kabiliyeti kazandıracak.

770 öğretmen Van'da ders başı yapacak
Van'da deprem sonrası Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ataması yapılan 800 öğretmenden dün itibariyle 770'ü başvuruda bulundu.

Veli bilgisine yasadışı ulaşana dava açılacak
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), başta SBS olmak üzere, sınav sonuçları açıklanmadan önce, MEB’in bilişim ağına “yasa dışı yollarla girerek” velileri telefonla “reklam için” arayan özel okul, dershane ve kurs yöneticileri hakkında 1 yıla kadar hapis cezası verilmesi amacıyla girişim başlattı.

Halka açık okul'a start
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, 'Okullar Hayat Olsun' projesi başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su işleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler birliği arasında imzalanan protokolle, okulların bahçeleri yeşillendirilip oyun sahası yapılacak.

Şubat'ta öğretmen ataması yapılacak
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Şubat ayı içerisinde 17 bin kadrolu öğretmenin atamasının yapılacağını duyurdu. Gazetecilere yaptığı açıklamada Dinçer, "17 bin kadrolu öğretmen alacağız. Bu dönemde Şubat ayında eğitimin başlamasından hemen önce. Hangi ilde, hangi branşta öğretmen alacağımızı kılavuzda duyuracağız." dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni uygulama
Milli Eğitim Bakanlığı okullardaki taciz ve şiddet olaylarından, sınav sistemine kadar pek çok sorunun iletileceği ALO hattı açıyor. "MEB İletişim Merkezi-Alo 147" hattına iletilen soru, sorun, ihbar ve şikâyetlere 3 günde yanıt verilecek. Çağrı Merkezi'nin merkezi ise Van- Erciş'e kurulacak. Ayrıca her ilde bir vatandaş temsilci kadrosu oluşturulacak. Temsilciler, çağrı merkezine bağlı çalışacak.

Öğretmenlikte esas atama Ağustosta
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 2012’deki esas öğretmen alımını ağustos ayında yapacaklarını belirterek, şubatta gerçekleştirileck 17 bin atamaya ilişkin kılavuzun iki gün içerisinde yayımlanacağını açıkladı. Şubat’ta yapılacak 17 bin öğretmen atamasına ilişkin atama kılavuzunun yayımlanacağını belirten Dinçer, 29 bin memur kadrosunun tahsis edildiğini söyledi.

Ağustos'ta 40 bin öğretmen atanacak
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, hümümetin Ağustos ayında atanmak üzere 40 bin yeni kadro verdiğini söyledi. Ömer Dinçer Van'da yaptığı açıklamada, hükümetin 40 bin yeni kadro verdiğini belirterek, böylece daha önce verilen 17 bin kadro ile birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde verilen en büyük kadro sayısına ulaşıldığını söyledi.

40 bin öğretmen kadrosu
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Ağustos ayında 40 bin öğretmen ataması yapılacağını açıkladı.

Öğretmene alan sınavı geliyor
Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) gündemine aldığı öğretmen alımları için ayrıca alan sınavı yapılmasına yönelik çalışma sona erdi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, MEB’in en çok ihtiyaç duyduğu 15-16 alanda 2013’te alan sınavı yapacaklarını açıkladı.

Her öğrenciye 1. sınıftan itibaren dosya
Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim sistemini önümüzdeki 2-3 yıl içinde sil baştan değiştirecek yeni bir proje hazırlığı içine girdi.

‘Fen-edebiyat’lıya öğretmenlik bitiyor
Fen ve edebiyat fakültelerine bu yıl girecek olan öğrencilere öğretmenlik hakkı tanınmayacak. Milli Eğitim, mevcut mezunlarla halen okuyanlara tanınan öğretmenlik kontenjanını da azaltıyor.

Ev ödevi çilesi sona eriyor
Son dönemde özellikle ilkokulda çocukların yaşı ve kapasitesinin çok üzerinde ev ödevi verilmesine veli ve öğrencilerin şikâyetlerinin artması, Milli Eğitim Bakanlığı'nı (MEB) harekete geçirdi.

Okullara cıva yasağı getirildi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yurt genelindeki okullarda eğitim malzemesi olarak bulunan cıvaları toplatacak.