6 Şevval 1439 | 20 Haziran 2018 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

gümrük vergisi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Bazı ürünlerin gümrük vergisi yeniden belirlendi
Bakanlar Kurulu'nun “İthalat Rejimi Kararına Ek Karar”ı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak, yürürlüğe girdi.

İki tarımsal üründe gümrük vergisi sıfırlandı
TMO’ya gümrüksüz 100 bin ton arpa ithalat yetkisi verildi. Bakanlık tarafından 31 Mayıs 2017’ye kadar geçerli lisans hazırlanacak.

Kuru fasülyede gümrük sıfırlandı!
Nohuttan sonra kuru fasulye ve barbunyada da gümrük vergisinin sıfırlanması sektörde olumlu karşılanırken soruları da beraberinde getirdi. Alınan ithalat kararları yerli ürünün çıkacağı eylüle kadar geçerli olacak.

Sığır ithalatında gümrük vergisi yüzde 15 oldu
Canlı sığır ithalatında gümrük vergisi yüzde 15 olarak belirlendi. Bakanlar Kurulu'nun İthalat Rejimi Kararına Ek Karar'ı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Kuru fasulyede gümrük vergisi sıfırlandı
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu kararına göre, kuru fasulye vebarbunya ithalatında gümrük vergisi oranları sıfırlanmış oldu.

Kuru fasulyeye yeniden gümrük vergisi
Barbunya dahil olmak üzere tüm kuru fasulye çeşitlerinin ithalatına yeniden gümrük vergisi getirildi.

Çin gümrük vergisini indirdi Türk markalar harekete geçti
Çin, iç tüketimi artırmak için ayakkabı, giyim ve bazı ürünlerinde gümrük vergisini 1 Haziran’dan itibaren yarıya indirdi. Türk firmalar, uluslararası markaları harekete geçiren bu fırsatı kaçırmamak için hemen bir heyet oluşturdu.

30 bin tonluk ithal ete gümrük vergisi kaldırıldı
Kırmızı ette yılda yüzde 30'a ulaşan fiyat artışının ardından Et ve Süt Kurumu'na yıl sonuna kadar 30 bin ton büyükbaş hayvan eti ithalatında gümrük vergisi sıfırlandı

Hurma ithalatında gümrük vergisi sıfırlandı
Hurma ithalatında gümrük vergisi oranları yüzde 25'ten yüzde sıfıra çekildi. Bakanlar Kurulunun konuya ilişkin ithalat rejimi kararına ek kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.