|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

güvenlik Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Türk savunma sanayisi fuarlarda boy gösterecek
Türk savunma sanayisinin gelecek yıl en az 8 savunma ve güvenlik fuarına katılması planlanıyor. Türk savunma sanayisinin, üstün teknolojik özelliklere sahip askeri malzemelerin de yer aldığı geniş ürün kataloğu ile gelecek yıl en az 8 savunma ve güvenlik fuarına katılması planlanıyor.

Bankalardan internet bankacılığı uyarısı
Bankalar, vatandaşları internet bankacılığını kullandıkları bilgisayarların güvenli olup olmadığı konusunda uyararak bir açıklama yaptı.

Güvenlikçiye özel iş yaptırana bin lira ceza
İçişleri Bakanlığı, özel güvenlik görevlilerini görev dışında çalıştıran kişi, kurum ve kuruluşlara her eylem için bin TL para cezası uygulandığını açıkladı.

‘Siber suç’a karşı uluslararası takip
Siber suçların tespiti amacıyla özellikle yurtdışındaki sitelere yönelik içerik çıkarma ve profil kapatma önlemleri gündeme alındı.

e-ticarette güvenliğe dikkat!
İnternet artık güvenle alışveriş yapılabilen bir mecra haline geldi. Peki bu güven duygusu gerçek mi?

Havalimanında yüz tanıma sistemi
Havalimanlarındaki terminal kapılarına "yüz tanıma sistemi" getiriliyor. Yolcular sistemin yaygınlaştırılmasıyla birlikte hem dış hem de iç kapıda güvenlik aramasından geçmek yerine sadece iç kapıda aramadan geçecek.

Her gün 75 bin siber saldırı oluyor
Türkiye’de günde ortalama 75 bin siber saldırı düzenleniyor. En fazla saldırıya maruz kalan kurumların başında Milli Eğitim Bakanlığı geliyor. Son yıllarda kullanıcıların yoğun olarak talep gösterdiği akıllı cihazlar, siber suçluların yeni hedefi haline geldi.

Meclis iç güvenlik paketini görüşecek
Meclis, bu hafta yargı ve iç güvenlik paketleri ile askerlik yasalarındaki değişiklik için mesai yapacak. TBMM Genel Kurulu, görüşmeleri yarım kalan ve kamuoyunda "yargı paketi" olarak bilinen Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ne devam edecek.

Şiddete karşı okullara güvenlik kalkanı
Okullardaki fiziksel ve psikolojik şiddete karşı 40 maddelik eylem planı hazırlandı. Bina güvenliğinden okul çevresi denetimine kadar geniş kapsamlı fiziksel onarımlar yapılacak. Öğrencilere öfke kontrolü eğitimi verilecek.

Çocuklara güvenlik eğitimi nasıl olmalı?
Her gün basında şiddet haberleriyle karşılaşırken anne-babaların aklı da, evde yalnız kalan, arkadaşlarıyla birlikte dışarıya çıkan ya da birlikte gezerken bile birkaç saniye içinde gözden kaybolan çocuklarında.

İşverenler, en çok 'güvenlikçi' aradı
İŞKUR Genel Müdürü Nusret Yazıcı, Türkiye’de hangi meslek gruplarında ne kadar işçi açığı olduğuyla ilgili açıklamada bulundu. Geçen yıl itibarıyla işverenlerden toplam 1 milyon 735 bin 892 kişilik açık iş talebi alındığını belirten Yazıcı, bu sayının 2015 yılı Ocak ayı itibarıyla 142 bin 659 olduğunu kaydetti.

Tehlikeli madde taşıyanlara güvenlik danışmanı zorunluluğu
Tehlikeli madde taşıyan, paketleyen, dolduran, boşaltan işletmelere Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı (TMGD) bulundurma zorunluluğu bugün başladı.

G20 Zirvesi için güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkartıldı
Antalya'da 15-16 Kasım tarihlerinde düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi için, Belek yolunda güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkartıldı.