16 Rebi'ül-evvel 1441 | 13 Kasım 2019 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

yağışlı hava Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Soğuk ve yağışlı hava geliyor
Türkiye, Karadeniz üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine girdi. Hava sıcaklığı, bugünden itibaren kuzey kesimlerde 3 ila 5, yarın ve cumartesi günü de ülke genelinde 4 ila 6 derece azalacak.

Türkiye yağışlı havanın etkisine giriyor
Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, bugün ülkenin kuzeybatı kesimleri; İstanbul, Kocaeli ve Kırklareli çevrelerinin Karadeniz üzerinden gelen, Doğu Karadeniz'in iç kesimiyle Kahramanmaraş, Osmaniye, Sivas ve Kayseri çevrelerinin ise güneyden gelen yağışlı hava kütlelesinin etkisine girmesi bekleniyor.

Batı'ya yağış geliyor!
Doğu bölgelerdeki yağışlara ilave olarak, yurdun batısı Trakya'dan başlamak üzere Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı bir sistemin etkisine giriyor.

Hafta sonunda havalar nasıl olacak?
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimleri çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Erzincan ve Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Soğuk hava, yağış ve fırtınayla geliyor
Türkiye, yarın Orta Akdeniz üzerinden gelen kuvvetli alçak basınç sisteminin etkisine girecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in yarın yağışlı geçeceği bekleniyor.

Seçim günü hava soğuk ve yağışlı
Hava sıcaklığı hafta sonunda yurdun kuzeydoğu kesimlerinde 8 ila 12 derece diğer bölgelerde ise 4 ila 7 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşecek

Seçim günü yağışlı
Yarın ülkenin kuzey ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu olurken, sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu, öğleden sonra Ege ve İç Anadolu bölgeleri, Karadeniz Bölgesinin iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde mevzi sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak görülecek

Meteoroloji’den ‘yağışlı hava’ uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun pazartesi günü akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceğinin tahmin edildiğini duyurdu.

Mayıs geldi ama havalar üşütebilir
Türkiye’nin, batı kıyılarından başlayarak Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine girmesi, hava sıcaklığının bugünden itibaren 6 ila 10 derece azalması bekleniyor.

Yağışlı hafta beklentisi
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren düşeceği ve aralıklarla yağış görülebileceğini bildirdi.