|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

öğretmenler Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Öğretmenlere yeni sistem eğitimi
Milli Eğitim Bakanlığı, ilkokul ve okulöncesi öğretmenlerine 4 +4+4 eğitim sistemi ile ilgili mesleki gelişim eğitimi verecek. 2012-2013 eğitim öğretim yılı da 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Öğretmenlere mesleki gelişim eğitimi
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), temel eğitim kademesindeki ilkokul ve okulöncesi öğretmenleri okullar açılmadan önce yeniden ne alacak.

Öğretmenlere ek gelir getirecek çalışma
Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emin Karip ve Talim Terbiye Kurulu Üyesi Hüseyin Şirin, öğretmenlere ek gelir sağlayacak bir çalışma başlattıklarını söyledi.Bu çalışmaya göre öğretmenler artık kitap incelemesi yaparak ek ücret alabilecekler.Başvurular ise Talim Terbiye Kurulu'nun internet sitesinden yapılabilecek.

Başarısız öğretmene 'sınıfa giriş' yasağı
Milli Eğitim Bakanlığı geleceğin öğretmenini yetiştirmek için "Öğretmen Yetiştirme Stratejisi"ni yeniden düzenledi. Yeni düzenlemeye göre öğretmen yetiştirmede sistem ve ortaya çıkan sorunlar ele alındı.

Almanya’da öğretmenlere başörtüsü yasağı kalktı
Almanya'da Federal Anayasa Mahkemesi'nin öğretmenlerin derslerde başörtüsü takmasına getirilen yasağın anayasaya aykırı olduğuna hükmetmesi ve kaldırması üzerine eyaletler başörtüsü yasağını kaldırmak için harekete geçti.

Öğretmenlere ek hizmet puanı
Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde yapılacak değişiklik uyarınca, okullarda verilen destek kurslarında görev alan öğretmenlere her ay için 0,5 hizmet puanı verilecek.

Öğretmenlerin iller arası yer değiştirme başvuruları
Öğretmenler, isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı iller arası yer değiştirme başvurularını, 16-22 Haziran 2016 tarihleri arasında MEBBİS üzerinden yapabilecek.

'Öğretmenler odasının gündemi daha iyi araba'
İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi (HAYEF) Dekanı Prof. Dr. İrfan Başkurt, öğretmenler odasında birinci gündem maddesinin asla öğrenci olmadığını, daha iyi bir ev, araba, tarla, bahçe olduğunu savunarak, bu bakış açısının sistemi mahvettiğini söyledi.

Öğretmenler eklem hastalıkları riski taşıyor!
Yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle genellikle öğrencilerin sağlık sorunlarına veya muhtemel problemlere dikkat çekiliyor ancak öğrenciler için olduğu kadar öğretmenler için de oldukça yorucu bir dönem başlıyor.

Öğretmenlere yüksek lisans zorunluluğu
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğretmenlere verilen hizmetiçi eğitimler 4 yıl içinde tamamen değişecek. Öğretmenlere yüksek lisans zorunluluğu geliyor" dedi.