17 Rebi'ül-ahir 1441 | 14 Aralık 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Rize Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Şelale bile taştı
Rize’de önceki akşam 1 saat boyunca aralıksız süren şiddetli yağış, derelerin taşmasına, yolların su altında kalmasına neden oldu.

Hortum konteynerleri uçurdu
Rize'de yağışın ardından hortum oluştu. Hortum, limandaki konteynerleri ve kulübeleri havaya uçurdu. İki gündür aralıklarla etkili olan yağmurun ardından Karadeniz üzerinde oluşan hortum, Rize Limanı'nda maddi hasara neden oldu.

Sel ve hortum
Ordu, Kars ve Erzurum’da şiddetli sağanak sele neden oldu. Rize’de ve Bartın’ın tatil beldesi İnkumu’nda hortum korkuttu.

Yaz yağmuru sele döndü
Rize'de önceki gün etkili olan şiddetli yağış nedeniyle merkeze bağlı Kömürcüler köyündeki dere, suyun taşıdığı odun parçalarının köprüyü tıkaması sonucu taştı.

HES Rize'de dereyi kuruttu
300 bin kişinin su ihtiyacını karşılayan derede su kalmadı. Rize'de kent merkezi ile birlikte 10 ilçe, 5 belde ve 25 köyde yaklaşık 300 bin kişinin içme suyu ihtiyacının karşılandığı Salarha Deresi'ne kurulan hidroelektrik santrali deneme üretimine başladı, suyun tünele alındığı 8 kilometre boyunca derede su kalmadı.

Rize'de kar yüzünü gösterdi
Rize'de bu yıl yaz aylarında hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi kış aylarının sert geçeceği tahminlerine neden olurken, beklenen kara kış etkisini göstermeye başladı.

Sahildeki binaların altı jöle gibi!
Rize İnşaat Mühendisleri Odası, yıllar önce deniz doldurularak kazanılan ve yaklaşık 70 bin kişinin yaşadığı alandaki binaların yıkılma tehlikesiylee karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Rize’de Kur'an'ın Anlamıyla Buluşma Konferansı
Rize Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği , Kur'an-ı Kerim'in okunması, anlaşılması ve yaşanması idealini gerçekleştirme hedefine yönelik bir konferans tertip ediyor.

Rize’de şehir merkezi taşınacak
Rize’de yıllar önce deniz doldurularak kazanılan 350 dönümlük alan üzerine inşa edilen ve 70 bin kişinin yaşadığı binaların yıkılma tehlikesi olduğu ortaya çıktı.