11 Recep 1440 | 18 Mart 2019 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Miraç Kandili Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Mi'rac Kandili bu akşam idrak edilecek
Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’in şahsında ''insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku; varlığın özüne yolculuk'' anlamına gelen Mi'rac Kandili bu gece İdrak edilecek.

Kandiller ve fâni dünya üzerine
İlim, fikir ve gönül önderi merhum Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin İslam Mecmuası’nın Aralık 1996 sayısında yayımlanan başyazısını, Mi'rac kandili vesilesiyle istifadenize sunuyoruz... Mukaddes Mi'rac kandili, Receb’in 27. gecesi... Cümle mü’min ve Müslüman kardeşlerime mübarek olsun!

AKRA'DAN Mİ’RAC KANDİLİ ÖZEL…
Mübarek üç ayların kutlu zaman dilimlerinden ikincisi teşrif etti… Feyzin ve bereketin arttığı Mi’rac Kandili’ni AKRA’da özel yayın akışıyla idrak ediyoruz. Sohbet, söyleşi ve belgesellerden oluşan programlarımızı, 23 Nisan 2017 Pazar günü AKRA’da dinleyebilirsiniz.

'Kandiller ve fâni dünya'
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin İslam Mecmuası’nın Aralık 1996 sayısında yayımlanan başyazısını, Mi'rac kandili vesilesiyle istifadenize sunuyoruz... "Mukaddes Mi'rac kandili, Receb’in 27. gecesi.Cümle mü’min ve Müslüman kardeşlerime mübarek olsun..."

Bu Gece Miraç Kandili
Diyanet İşleri Başkanı Görmez, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 5 Haziran Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece, mübarek Miraç Kandilinin idrak edileceğini belirten Görmez, “Bu ulvi kandilin ebediyen gök kubbemizi ve gönül dünyamızı aydınlatmasını, bu mübarek gecenin yüreklerimize ebedi bir diriliş ve sonsuz bir muştu getirmesini diliyorum. İdrak edeceğimiz Miraç Kandilinin bütün yaratılmışlara, yediden yetmişe bütün milletimize...

AKRA FM’DEN Mİ’RAC KANDİLİ ÖZEL…
Mübarek üç ayların kutlu zaman dilimlerinden ikincisi teşrif etti… Feyzin ve bereketin arttığı Mi’rac Kandili’ni AKRA’da özel yayın akışıyla idrak ediyoruz. Peygamber (sas) Efendimiz’den başka hiçbir beşere nasip olmayan isra ve mi’rac mucizesiyle ilgili hazırladığımız sohbet, söyleşi ve belgesellerden oluşan programlarımızı, 15 Mayıs 2015 Cuma günü radyonuz AKRA FM’de dinleyebilirsiniz.

Mir'ac Kandili bu gece idrak edilecek
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav.) Allah'ın huzuruna yükseldiği Miraç Kandili, bugün idrak edilecek. Ramazanın da içinde bulunduğu, Regaip, Miraç ve Berat kandilleriyle Kadir Gecesi'nin idrak edildiği ''üç aylar'', 20 Nisan'da başladı.

Mi'rac gecesi camiler doldu taştı
Yurdun dört bir yanında vatandaşlar Miraç Kandili nedeniyle camilere akın etti. Kur'an-ı Kerim, Mevlid-i Şerif ve ilahiler eşliğinde eller semaya açılıp dua edildi.

Kandiller ve fâni dünya
İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin, Miraç Kandili ve Recep ayının uğurlanarak Şaban ayının karşılanması üzerine İslâm dergisinde kaleme aldıkları başmakaleyi istifadenize sunuyoruz. Mukaddes Miraç kandili, Receb’in 27. gecesi… Cümle mü’min ve müslüman kardeşlerime mübarek olsun! Ekremü’l-ekremîn ve erhamü’r-râhimîn olan yüce Allah, o müstesna gece hürmetine bizleri, af ve mağfiret buyursun...

Miraç Kandili ne zaman kutlanıyor?
"Allah'a yükseliş ve arınma" olarak kabul edilen Miraç Kandili, "üç aylar"ın ilki olan recep ayının 27'nci gecesine denk geliyor.

AKRA’DAN Mİ’RAC KANDİLİ ÖZEL YAYIN AKIŞI
Mübarek üç ayların kutlu zaman dilimlerinden ikincisi teşrif etti… Feyzin ve bereketin arttığı Mi’rac Kandili’ni AKRA’da özel yayın akışıyla idrak ediyoruz. Peygamber (sas) Efendimiz’den başka hiçbir beşere nasip olmayan isra ve mi’rac mucizesiyle ilgili hazırladığımız sohbet, söyleşi ve belgesellerden oluşan programlarımızı, 13 Nisan Cuma günü radyonuz AKRA’da dinleyebilirsiniz.

Bu gece Mi'rac Kandili
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) şahsında "insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükseliş ufku; varlığın özüne yolculuk" anlamına gelen Mi'rac Kandili bu gece idrak edilecek.

Miraç Kandili dualarla idrak edildi
Türkiye'nin dört bir tarafındaki camileri dolduran vatandaşlar namaz kılıp, dua ederek Miraç Kandilini idrak etti. İstanbul'da Miraç Kandili dolayısıyla vatandaşlar camileri doldurdu

AKRA FM’DE Mİ’RAC KANDİLİ ÖZEL…
“Kulunu (Muhammed Aleyhisselamı), geceleyin Mescid-i Haram'dan, çevresini bereketli kıldığımız Mescid-i Aksa'ya götüren (Allah')ın şanı yüce (ve her türlü noksanlıktan uzak)tır. (Bunu,) kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (yaptık). Şüphesiz O, (evet) O, hakkıyla işitendir, görendir.” (el-İsrâ Suresi, Ayet 1)

Bu gece Mi'rac Kandili
"Allah'a yükseliş ve arınma" olarak kabul edilen Miraç Kandili, bu gece idrak ediliyor. Miraç Kandili, "üç aylar"ın ilki olan recep ayının 27'nci gecesine denk geliyor.