17 Recep 1440 | 24 Mart 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

kayıp çocuklar Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Kayıp çocuklar için ödül
Emniyet Genel Müdürlüğü kayıp çocukların bulunmasında ihbarda bulunanlara ödül verecek. Ödül miktarı en az 25 bin TL olacak

Emniyet'ten anne ve babalara kritik uyarılar
Emniyet Genel Müdürlüğü son dönemde kayıp çocuk vakalarının artması nedeniyle resmi sosyal medya hesabından anne ve babalara önemli uyarılarda bulundu.

Dünya genelinde öksüz ve yetim çocukların sayısı 140 milyon
Sivil toplum örgütlerinin yaptığı araştırmalar, dünya genelinde 140 milyondan fazla çocuğun savaşlar ya da doğal afetler gibi sebeplerle ailelerini kaybettiğini, bu çocukların hayatlarını öksüz ve yetim olarak sürdürdüğünü gösteriyor.

Türkiye'de 27 bin çocuk kayıp
Ülke genelinde yapılan bir araştırma, Türkiye'deki çocuk gerçeğini gözler önüne serdi. 81 ilde yapılan araştırmaya göre, 2008-2011 yılları arasında kaybolan çocuk sayısı 27 bini geçti. Kayıp çocukların 16 bin 289'u kız çocuğu.

Dünya'da her 3 çocuktan 1'i resmen yaşamıyor!
Birleşmiş Milletlere bağlı çocuklara yardım kuruluşu’nun bildirdiğine göre dünyada yaşları 5'in altında 230 milyon çocuğun resmi kaydı bulunmuyor.

Bin 449 çocuk aranıyor
Jandarma Genel Komutanlığı’nın ‘Kayıp Çocuklar Çalıştayı’ dün yapıldı. Açılış konuşmasını yapan İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Çocukların suça sürüklenmelerine engel olmak, zararlı alışkanlıklardan korumak birinci önceliğimizdir."

Kayıp çocuklar için özel üçlü çalışma
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı, çocukların bulunması, ailelerin bilinçlendirilmesi ve çocukların eğitimi konusunda ortak hareket edecek.

Kayıp çocuk sayısı yüzde 200 arttı, uzmanlardan ailelere uyarı
Son günlerde gündeme gelen kayıp çocuklar ile ilgili ortaya çıkan resmi rakamlar korkunç gerçeği gözler önüne serdi. 2008 yılında kaybolan çocuk sayısı 4 bin civarında iken bu rakam 2012 yılında 12 binin üzerine çıktı.

Kayıp çocuklar SMS'le aranacak
Emniyet Genel Müdürlüğü, kaybolan çocukların çabuk bulunabilmesi amacıyla ailelerinden aldıkları eşgali anında SMS'le bölgede oturan vatandaşlara gönderecek.

Kayıp çocuklar SMS ile aranıyor
Emniyet Genel Müdürlüğü, kaybolan çocukların eşkal ve fotoğraflarını vatandaşların cep telefonuna kısa mesaj (SMS) atarak arama çalışması yapıyor.

Çocuklara güvenlik eğitimi nasıl olmalı?
Her gün basında şiddet haberleriyle karşılaşırken anne-babaların aklı da, evde yalnız kalan, arkadaşlarıyla birlikte dışarıya çıkan ya da birlikte gezerken bile birkaç saniye içinde gözden kaybolan çocuklarında.

Avrupa kayıp 10 bin çocuk için sessiz
Avrupa'da yaşanan çocuk kayıplarına ilişkin TBMM AB Uyum Komisyonu Sözcüsü Zehra Taşkesenlioğlu da açıklamlarda bulundu. "Son bir sene içerisinde EUROPOL kayıtlarına göre 10 bin mülteci çocuk Avrupa'da kayboldu. Şu anda ise bu çocukların hakları, durumları, hatta nerede oldukları ile ilgili herhangi bir bilgi dahi yok.