16 Muharrem 1441 | 15 Eylül 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

almanya Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Almanya'daki gurbetçinin yüzde 22'si işsiz
Almanya'ya 50 yıl önce iş için giden Türkler arasındaki işsizlik, ülkedeki işsiz nüfus ortalamasının yaklaşık dört katına ulaştı. Ülkedeki dördüncü jenerasyon gurbetçilerin en büyük sorunu tıpkı 50 yıl önce Almanya'ya göç eden ebeveynleri gibi işsizlik. Almanya'da yaşayan yaklaşık 1 milyon 630 bin Türk'ün, 146 bin 427'si işsiz.

Nabucco’ya ‘Kuzey Akım’ darbesi
Avrupa ülkelerini Rus doğalgazına bağımlılıktan kurtarmak için projelendirilen Nabucco, Moskova yönetiminin Kuzey Akım (Nord Stream) hattını önceki gün açmasıyla, bir darbe daha yedi.

Neo-Nazi örgütünde liste çıktı
Almanya’da 8 Türk, 1 Yunan ve 1 polisin ölümünden sorumlu istihbarat bağlantılı Neo-Nazi şebekesiyle ilgili her gün yeni belgeler ortaya çıkıyor.

Almanya Nazilere para kaptırmış
Alman istihbarat teşkilatının 2000-2006 yılları arasında 8 Türk ve 1 Yunanlı’yı öldüren 3 Nazi’ye para yardımında bulunduğu ortaya çıktı. Alman “Bild am Sonntag” gazetesi Thüringen Eyaleti Anayasayı Koruma Dairesi’nin zanlılara 2 bin Mark yolladığını yazdı.

Almanya’dan Schengen düzenlemesi
Almanya’ya seyahat edecek 6-12 yaş arasındaki çocuklar ile Almanya’daki kamu kuruluşlarının seminer, konferans, spor, kültür ya da eğitim faaliyetlerine katılacak olan 25 yaşından küçük yetişkinler için Schengen vizesi ücreti geçen 14 Aralık’tan itibaren kaldırıldı.

Öldürülen Türk ailelerine tazminat
Almanya Adalet Bakanı Sabine Leutheusser-Schnarrenberger, aşırı sağcılar tarafından öldürülen 8 Türk ile 1 Yunanlının yakınlarına 5 ila 10 bin avro arasında tazminat ödenmesine başlandığını bildirdi. Alman Bakan, Berlin'de yaptığı açıklamada, bazı kurbanların yakınlarına tazminat ödenmeye başlandığını belirterek, bu konuda kendilerine çok sayıda talep ulaştığını söyledi.

Merkel'den bir red daha
Almanya Başbakanı Merkel, seçimlerde kemer sıkma yanlılarının galibiyetiyle beraber Avrupalı liderlerden gelen şartların gevşetilebileceği sinyalleri üzerine, Yunanistan'ın kurtarma şartlarında değişiklik yapılmamasını savundu.

Sünnete 'adam yaralama' cezası
Almanya'da, Müslüman bir çocuğu sünnet eden doktoru "yaralama" suçundan cezalandıran eyalet mahkemesi, sünnetin yasa dışı olduğu yönünde karar aldı.

Almanya sünnet kararını tartışıyor
Köln Eyalet Mahkemesi'nin, sünneti "yaralama suçu" kapsamına sokan kararına Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle de tepki gösterdi.

Türkleri öldürenler hasıraltı edilmiş
Almanya'da Türk esnafları öldürdükleri ortaya çıkan Neonazi terör örgütüyle ilgili Alman güvenlik birimlerinin skandallar bitmek tükenmek bitmiyor.

Neo-Nazi davasında yeni belgeler
Almanya'nın Thüringen eyaletinde, 8'i Türk 10 kişiyi öldürmekle suçlanan aşırı sağcı "Nasyonalsosyalist Yeraltı" terör hücresiyle ilgili yeni dosyalar ortaya çıktı.

Kriz bir onun kasasını doldurdu!
Euro Bölgesi ülkeleri borç krizi ile mücadelenin yolunu ararken bir tek Almanya krizden şimdilik galip çıkmış gibi görünüyor.

Moody's Almanya'nın notunu negatife çekti
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s Euro Bölgesi’nin en güçlü ekonomilerinden Almanya, Hollanda ve Lüksemburg’un uzun vadeli kredi notu görünümlerini ‘durağan’dan ‘negatife’ aldı.

Alman emniyetinde Neo-Nazi operasyonu
Almanya'da 2000-2007 yılları arasında 8 Türk, 1 Yunan ve 1 kadın polisin Neonazi terör hücresi tarafından öldürüldüğü ortaya çıkmasından hemen sonra Federal İçişleri Bakanı emniyette temizlik operasyonu başlattı.

Almanya’da şüpheli yangın
Almanya’nın Dortmund kentindeki bir evde çıkan yangında 3 Türk çocuk hayatını kaybetti.