5 Recep 1441 | 29 Şubat 2020 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

hortum Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Hortum konteynerleri uçurdu
Rize'de yağışın ardından hortum oluştu. Hortum, limandaki konteynerleri ve kulübeleri havaya uçurdu. İki gündür aralıklarla etkili olan yağmurun ardından Karadeniz üzerinde oluşan hortum, Rize Limanı'nda maddi hasara neden oldu.

'Sel, hortum, dolu ile daha çok karşılaşabiliriz'
Günler öncesinden yapılan yağış uyarısı İstanbul’da hazırlıkları en üst seviyeye çıkardı. Dün özellikle Anadolu yakasında etkili olan yağış, Beykoz’da hortuma neden oldu.

ABD'de Hortum
ABD'de devasa bir hortumun Oklahoma City'yi savaş alanına çevirmesi sonucu en az 24 kişi öldü, 70'i çocuk 145 kişi de yaralandı. Yol açtığı inanılmaz yıkımın boyutu fırtına dindikten sonra ortaya çıktı.

Hortum ve Sonrası...
ABD, Oklahoma eyaletini pazartesi günü vuran ve 24 kişinin ölümüne, 237 kişinin yaralanmasına, yüzlerce evin de yerle bir olmasına neden olan hortumun izlerini silmeye çalışıyor.

Hortum ve fırtınalar artacak
Prof. Şen: Küresel ısınma nedeniyle Türkiye'de hortum ve fırtınalar artacak.

Hortumlar artabilir
Küresel ısınma nedeniyle Türkiye'de hortumların sayısı, şiddeti ve oluş süresinde artış görüleceği uyarısı geldi.

Dünyada sel, hortum, kar ve yanardağ alarmı
ABD'yi hortum vurdu, Endonezya'da yanardağlar harekete geçti, Çin'de kar etkili, Vietnam'da ise sel var. ABD'nin orta batı eyaletlerini vuran kasırga ve hortumlar en az 6 kişinin ölümüne neden olurken yüzlerce ev de yerle bir oldu.

Hortum bu kez İtalya'da
İtalya'nın Sardunya Adası'nda önceki gün yaşanan ve Kleopatra ismi verilen hortum felaketi, 17 kişinin ölümüne neden oldu. Ölenler arasında 2 ve 3 yaşlarında 2 bebek ile ilkyardıma giden bir polis memurunun da olduğu ifade edildi.

Hortum ağır hasar bıraktı
Antalya’nın 4 ilçesinde yaşanan hortum, bölgede büyük çaplı hasara yol açarken, 40 kişi yaralandı. Vali Karaloğlu, “Tek tesellimiz can kaybı olmaması” dedi.

İklim değişikliği ve 'hortum'dan korunma yöntemleri
Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, son günlerde Antalya’nın da arasında bulunduğu pek çok kentte yaşanan hortum ve küresel ısınmayla birlikte yaşanan iklim değişikliğinin Türkiye’ye etkisini anlattı.