22 Muharrem 1441 | 21 Eylül 2019 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Kanada Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
ABD-AB, Kanada ve Meksika arasında çelik vergisi
ABD yönetimi Avrupa Birliği, Kanada ve Meksika'dan ithal alüminyum ve çeliğe ek gümrük vergisi getirdi. ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, bu ülkelerden gelen çeliğe ve alüminyuma Cuma gününden itibaren sırasıyla yüzde 25 ve yüzde 10 gümrük vergisi uygulanacağını söyledi.

Kanada bir kez daha sallandı
Kanada'nın batı kıyısında 2 gün içinde 2'inci defa şiddetli deprem oldu. 6,3 büyüklüğünde deprem hasara yol açmadı.

Kanada 3 bin işçi arıyor
Kanada, 2013 yılında 3 bin kalifiye göçmen işçi alacağını duyurdu.

Kanada’da başörtüsü ve simge yasağı !
Kanada’nın Quebec eyaletinde, resmi kurum ve kuruluşlarda çalışan görevlilerin, inandıkları dinin gereği kullandıkları sembol ve giysileri yasaklayan kanun tasarısı eyalet meclisine sunuldu.

F-35 krizi Kanada hükümetini sallıyor
Kanada’nın Temmuz 2010’da alımına karar verdiği 65 adet F-35 savaş uçağı, ülke siyasetinde hükümetin güvenilirliğini sarsan bir krize neden oldu.

Kanada’da 'kredi kartsız cuma' kampanyası yapılıyor
Kanada'da bu cuma günü başlayacak bir kampanyayla halk, cuma günleri kredi kartı kullanmadan alışveriş yapmaya çağrıldı.

Kanada ve Rusya Kuzey Kutbu'nu paylaşamıyor
Kuzey Kutbu'nda Arktik denizini de içerecek şekilde hakimiyetini genişletmek isteyen Kanada, cuma günü BM Kıta Sahanlığı Sınırları Komisyonu'na ön başvuru yaptı.

ABD ve Kanada’da 500 bin ev elektriksiz
ABD ve Kanada’da halk kar fırtınası nedeniyle zorluk yaşamaya devam ediyor. İki ülkede yaklaşık 24 kişinin ölümüne neden olan fırtına ABD’de etkisini hissettirmeyi sürdürüyor.

Kanada’da 4 milyon kişi yeterli gıdaya ulaşamıyor
Kanada’da gıda güvenliği sorununun her geçen gün büyüyerek arttığı ve 4 milyon kişinin sağlıklı ve yeterli gıdaya ulaşamadığı bildirildi. Toronto Üniversitesi bilim adamlarından Valerie Tarasuk, Andy Mitchell ve Naomi Dachner’ın Kanada Sağlık Araştırmaları Enstitüsü için gerçekleştirdikleri çalışma, enstitü tarafından kamuoyuna açıklandı

Kanada 3 yılda 1 milyon göçmen alma hedefinde
Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Ahmed Hussen, bir süredir çalışmaları devam eden yeni göçmenlik planını, 2018'de 310 bin, 2019'da 330 bin ve 2020'de de 340 bin olmak üzere toplamda 980 bin göçmen kabulü olarak açıkladı.

Kanada eksi 44 derece!
Dondurucu kış şartlarının etkili olduğu ülkede, hava sıcaklığı bazı kentlerde -44 dereceye kadar düştü.

Kanada'da yapay trans yağlar yasaklandı
Kanada Sağlık Bakanı Ginette Petitpas Taylor, hidrojenize edilmiş yağların yasaklandığını duyurdu. Taylor, yasak kapsamına ülke içinde üretilen gıda ürünlerinin yanı sıra ithal gıdaların da dahil edildiğini aktardı.

Kanada’da hedef başörtüsü
Kanada’nın Quebec eyaletinde halkın büyük bir bölümü, resmi kurum ve kuruluşlarda çalışan görevlilerin, inandıkları din gereği kullandıkları sembol ve giysileri yasaklamaküzere hazırlanan kanun tasarısının hedefinin, başörtüsü kullanan Müslüman kadınlar olduğunu düşünüyor.

PEGIDA Kanada'da söndü
PEGIDA hareketinin, Kanadanın Montreal kentinde yapmayı planladığı ilk gösteri yeterli katılım olmayınca yapılamadı.

Kanada'da 'potansiyel suçlu' yasası!
Kanada’da kamuoyunu aylardır meşgul eden ve Kanada Gizli Servisi CSİS başta olmak üzere tüm güvenlik makamlarına olağanüstü yetkiler veren anti-terör kanun taslağı yasalaştı.