5 Recep 1441 | 29 Şubat 2020 Cumartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

çocuk Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
En güvensiz internet Türkiye’de
“Avrupa Çevrimiçi Çocuklar” projesi kapsamında 25 Avrupa ülkesinde yapılan araştırmanın nihai sonuç raporuna göre Türkiye’deki çocuklar diğer Avrupa ülkelerine göre interneti güvenliksiz kullanıyor.

Polisin kanka projesi işe yaradı
İstanbul Polisi tarafından, başlatılan ''KANKA 1550 Mesaj Hattı projesi' çerçevesinde çocuklardan polislere 238 bin 157 sms geldi. Birbirinden ilginç mesajlarda çocukların bazıları suçluları ihbar etti.

Çocuklar ve camii
Camileri çocuklara sevdirmek için harekete geçen Diyanet, yeni bir proje için düğmeye bastı. İlk olarak Kocatepe Camii'nin alt katında çocuk oyun alanı oluşturuldu.

Son 20 yılda anne ve çocuk ölümleri azaldı
Yoksul ülkelerde 1990'dan bu yana anne ve çocuk ölümlerinin büyük oranda azaldığı bildirildi.

'Çocuklarınızı kansere karşı ılık suyla yıkayın'
Tıbbi Onkoloji Direktörü Prof. Dr. Erkan Topuz pek çok bilimsel araştırmayı inceleyerek aileler için öneriler hazırladı.

314 milyon çocuk gelişemedi
Çocuklarda yetersiz beslenmeyle mücadelede Birleşmiş Milletler Binyıl Kalkınma Hedefleri yakalanamadı. Geçtiğimiz yıl dünyada 314 milyon çocuğun bedensel gelişimi geri kaldı.

Çocuklarını 5 yıl sonra görebiliyorlar
İşgal altındaki Filistin'de aileler İsrail zindanlarındaki çocuklarını beş yıl aradan sonra ziyaret etme imkanı buluyor.

Çocukları da oruca alıştırın
Kişiliğin oluşmaya başladığı çocukluk döneminde, çocukların ileriki hayatlarındra bir yetişkin olarak yapmaları istenen davranışların temeli bu dönemlerde atılıyor.

Devlet çocuğun suçunu unutacak
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın hazırladığı taslağa göre, çocukların işledikleri fiiller suç oluştursa bile, belli bir ağırlığa ulaşmaması halinde adli sürecin dışında tutulacak.

Çocuğunuzla arkadaş olmayın
İngiltere’de yayımlanan The Times gazetesi çocuklarıyla sağlıklı bir ilişki kurmak isteyen ebeveynlere altın değerinde tavsiyeler verdi.

Her bitkisel ilacı çocuğunuzda denemeyin
Prof. Dr. Nihat Sapan, birçok TV kanallarında -boy gösteren doktor olmayan kişilerin önerilerinin hastalara şifa vermesi amacıyla öne çıkarıldığını söyledi.

Kurşun zehirlenmesi çocukları tehdit ediyor
Ağır metal kirliliğinin, çocuklarda zihinsel gelişim geriliği, sakatlıklar ve bazı organların görevini yapmaması gibi ciddi rahatsızlara neden olabileceği bildirildi.

Konya'da Cami-Çocuk Buluşması programı
Konya Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Konya İl Müftülüğü ile Cami-Çocuk Buluşması Programını gerçekleştiriyor. Türkiye İzcilik Federasyonu üyesi olup Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tescilli bir gençlik kulübü olan 'Konya Erdemli Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü', izcilik yıllık faaliyet planında yer alan çocukların manevi gelişimlerine katkıda bulunmak üzere her yıl İl Müftülüğü ile birlikte Cami-Çocuk Buluşması etkinliğini gerçekleştirmekte.

Şiddete tanık olan çocuk topluma faydalı olmuyor
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sunay Özkul, aile içinde şiddete maruz kalan çocukların topluma faydalı olamadığını söyledi.

Çocuklar yeterince uyumuyor
Erciyes Üniversitesi’nin araştırmasına göre, 3-6 yaş grubu çocukların %60'ı yatma zamanına direnç gösteriyor, %64'ü uykuya dalmakta zorlanıyor, %75'i çok az uyuyor.