9 Cemaziyelevvel 1440 | 16 Ocak 2019 Çarşamba

CANLI DİNLECANLI DİNLE

hac kayıtları Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Hac kayıtları 4 Şubatta başlıyor
Kutsal topraklara gitmek isteyenler için 2013 yılı hac organizasyonu ön kayıt işlemleri 4 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Yapılan açıklamada, ‘2013 Yılı Hac Organizasyonu’ için ön kayıt başvuruları 4-22 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirileceği belirtildi.

Hac kayıtları başladı
2013 hac kayıtları başvuruları 04 Şubat ile 22 Şubat 2013 tarihleri arasında il ve ilçe müftülüklerinin yanı sıra internet üzerinden yapılabilecek.

Hac için müftülüklere koştular
Türkiye genelinde 2013 yılı hac organizasyonu kayıtları dün başladı. Kayıt yaptırmak isteyen birçok vatandaş, ilk günden müftülüklere koştu. Vatandaşlar, 22 Şubat’a kadar ilgili bankalara 15 TL yatırıp, banka dekontu ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile il ve ilçe müftülüklerine müracaat edebilecek. Ya da internet üzerinden hac.diyanet.gov.tr adresinden başvurusunu yapabilecek.

Hac kayıtları başladı
Kutsal topraklara gitmek isteyen vatandaşlar için 2012 hac kayıtları başladı. Kayıtlar 27 Mart - 12 Nisan tarihleri arasında alınacak. Geçen yıl kuraya katılıp da hacca gidemeyenlerin kayıtları otomatikman yenilenecek. Kayıtların yenilenip yenilenmediği hac.diyanet.gov.tr adresindeki Durum Sorgulama Menüsü'nden kontrol edilebilecek. Durumunda değişiklik yapmak isteyenler müftülüklere başvurarak işlemlerini yaptıracak.

7 yıldır bekleyen hacı adayları müftülüklere koştu
Yedi yıldır hacca gidebilmek için sabırla bekleyen 55 bin hacı adayı, kuradan çıkmanın sevinci ile kesin kayıt yaptırmak için müftülüklere akın etti.

Hac kayıtları başladı
Bu yıl hacca gidecekler için kura çekiminin ardından kayıtlar başladı. Hacı adayları bu yıl randevulu sistemle il müftülüğüne çağrılmasına rağmen yoğunluk oluştuğu görüldü.

Hac kayıtları başladı
Bu yıl ilave kontenjan olmadığı takdirde 59 bin 200 hacı adayının gidebileceği Hac için kayıtlar bu sabah başladı. 2016 Yılı Hac Kesin Kayıt Yaptırabilir Belgesi hac.diyanet.gov.tr adresinden alınabiliyor. Kayıtlar esnasında hacı adaylarının telefonlarına gönderilecek şifre ile işlem yapılabileceğinden hacı adaylarının telefon numaralarını güncel tutması gerekiyor.

Hac kayıtları başladı
Hacca 2017 yılında gitmek için ilk defa kayıt yaptıracaklar, işlemlerini 28 Aralık 2016-6 Ocak 2017 arasında gerçekleştirecek. Önceki yıllarda kayıt yaptıranlar ise kayıt yenileme işlemlerini 9-31 Ocak arasında yapacak.

Hac kayıtları yenileme takvimi başladı
Diyanet İşleri Başkanlığından alınan bilgiye göre,Önceki yıllarda kayıt yaptıranlar için gerçekleştirilen otomatik kayıt yenileme işlemi bu yıl uygulanmayacak. Kayıt yenileme işlemleri 9-31 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Hac kayıtları başlıyor
Hacca gelecek yıl gitmek için ilk defa kayıt yaptıracaklar, işlemlerini 21-29 Aralık tarihlerinde gerçekleştirecek.

Hac kayıtları başlıyor
Hacca 2018 yılında gitmek için ilk defa kayıt yaptıracaklar, işlemlerini 21-29 Aralık'ta gerçekleştirebilecek. ilk defa kayıt yaptıracakların 21-29 Aralık tarihlerinde ilgili bankalara 20 lira ön kayıt ücreti yatırarak işlemlerini başlatabilecekleri belirtildi.