|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

genç Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Ömür internette tükeniyor
Türkiye’de her 10 gencin 9’u sosyal medyada ve zamanlarının çoğunu sosyal medyada harcıyor. Gençlerin uyumadıkları zamanın yarısı sosyal paylaşım sitelerinde geçiyor.

Vardiyalı çalışma MS yapabiliyor
Gençken vardiyalı bir işte çalışanların Multiple Skleroz (MS) hastalığına yakalanma ihtimalinin iki kat arttığı ortaya çıktı.

Nüfusun 12.5 milyonu genç
TÜİK, 2012 yılı sonu itibariyle Türkiye nüfusunun yüzde 16.6’sını gençlerin oluşturduğunu bildirdi.

İspanyol gençlerin yüzde 85’i ne iş olsa yaparım diyor
İspanya’da yapılan bir anket, gençler arasındaki işsizliğin ne kadar ciddi boyutlarda olduğunu ortaya koydu. Kraliçe Sofia Merkezi tarafından 18-24 yaş arası gençlerle yapılan bir ankete göre, gençlerin yüzde 85’i ne iş olursa olsun yapmaya hazır olduğunu belirtti

1 milyon gence istihdam
2015'te 850 bin genci işe yerleştirme hedefini koyan İŞKUR, yıl bitmeden bu rakamı aştı. İŞKUR, 11 ayda yaklaşık 1 milyon genci işle buluşturdu.

Evlenene 10 bin lira
Evlenecek gençlere devletin sağlayacağı 5 bin liralık destek uygulaması nisan itibarıyla başlıyor. Bununla ilgili 13 maddelik yönetmelik yürürlüğe girdi. Evlenecekler eğer bankada bir hesap açıp buraya en az aylık 100 lira yatırırlarsa devlet de bu hesaba 5 bin lirayı bulan para ekleyecek. Eğer çiftler ayrı ayrı başvurursa toplam destek 10 bin lira olacak.