2 Cemaziyelahir 1441 | 27 Ocak 2020 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Bölgesi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Afrika kıtasal STA imzalandı
Moritanya'nın başkenti Novakşot'tak düzenlenen 31. Afrika Birliği Zirvesi sona ererken, zirvede Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Bölgesi anlaşması imzalandı.

Afrika en büyük serbest ticaret bölgesi olma hedefinde
Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Bölgesi (AfCFTA) kurma anlaşması Güney Afrika ve Togo parlamentolarında da onaylandı. Şubat 2019'daki Afrika Birliği zirvesine dek anlaşmanın yürürlüğe girmesi için şart olan onay sayısına ulaşılması bekleniyor.

Afrika ülkelerinden serbest ticaret ortaklığı
Afrika ülkeleri, kıtadaki ülkelerin kendi arasında serbest ticaret yapmasına imkan verecek Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Bölgesi (AfCFTA) anlaşmasında uzlaşıya vardı. Tarihi olarak nitelendirilen anlaşmaya, çok sayıda ülke lideri imza attı.

Gümrüksüz Afrika yeni fırsatlar sağlayabilir
1.2 milyar nüfuslu kıta, dünyanın en büyük serbest ticaret bölgesini kurma yolunda ilerliyor. 22 ülkenin imzaladığı Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Bölgesi anlaşmasının onay süreci tamamlandığında, Afrika, gümrüksüz bir kıtaya dönüşecek.

Afrika'da Serbest Ticaret Bölgesi toplantısı
Afrika ülkelerinin liderleri Nijer'de, Afrika Birliği (AfB) 12. Olağanüstü Zirvesi için bir araya geldi. Zirvenin ana gündemini Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Bölgesi (AfCFTA )Anlaşması oluşturdu.

Afrika'da ticarette sınırlar kalkıyor
Afrika Birliği 12'nci Olağanüstü Zirvesi’nde Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Bölgesi Anlaşması’nın (AfCFTA) açılışı yapıldı. Kıtanın 55 ülkesinden 54’ünün imzaladığı anlaşma, 27 ülkenin parlamentosunda onaylandı.