17 Şaban 1440 | 22 Nisan 2019 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Yunanistan sığınmacılar Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Yunanistan'daki sığınmacıların yaşam mücadelesi sürüyor
Yunanistan'ın İtalya'ya açılan kapısı, liman kenti Patras'ta yüzlerce sığınmacı, diğer Avrupa ülkelerine ulaşmak için tır dorselerine ve gemilere binmeye çalışıyor.

Yunan sığınmacı kampında çocukların sağlığı tehlikede
Yunanistan'ın Midilli Adası'ndaki sığınmacı çocukların, Moria kampındaki elverişsiz sağlık şartları nedeniyle salgınlar dahil birçok hastalık tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtiliyor.

Yunanistan’a ‘Mülteci’ uyarısı
Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Yunan hükümetine sığınmacılara daha fazla yardımcı olma çağrısında bulundu.

Yunanistan mülteci yardımı alacak
Yunanistan Göç Politikaları Bakanı Dimitris Vitsas, AB Komisyonu tarafından Yunanistan için 2020 yılına kadar mülteci sorununun çözümüne yönelik olarak 1,15 milyar avronun ayrıldığını söyledi.

Yunanistan'a 'mülteci kampı' eleştirisi
Avrupa Konseyi Yunanistan'daki on binlerce mültecinin yaşam koşullarının endişe verici durumda olduğunu duyurdu. Raporda haddinden fazla insanın sığdırıldığı kamplarda sıhhi şartların kötülüğü, polis şiddeti ve ırkçı saldırılara vurgu yapıldı.

Yunanistan'a sığınmacı eleştirisi
Avrupa Konseyi Yunanistan'ı sığınmacıların barındıkları kamplardaki koşullar nedeniyle eleştirdi. Konsey sığınmacıların "insani olmayan ve alçaltıcı" koşullarda barındırıldıklarına dikkat çekti.

Midilli'deki sığınmacıların yüzde 40'ı çocuk
Yunanistan'ın Midilli adasındaki Moria kampında kalan sığınmacıların yaklaşık yüzde 40'ını çocukların oluşturduğu bildirildi. Kampta iki binden fazla çocuk bulunduğu, bunların 432'sinin ise yanında ebeveyni olmadığını kaydedildi.