18 Recep 1440 | 25 Mart 2019 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Kurbanlık fiyatları Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Kurbanlık fiyatında artış bekleniyor
Kurban Bayramı'na 1.5 aylık bir süre kala kurbanlık fiyatlarının enflasyon etkisiyle yüzde 10'un üzerinde zamlanacağı belirtildi.

Kurban pazarlarında hareketlilik
İstanbul'da kurban hareketliliği başladı. Kurbanlık fiyatları bu sene, geçen yıla göre yüzde 10 zamlandı. En düşük küçükbaş fiyatının 800 lira, en düşük büyükbaş fiyatının ise 7 bin lira.

Kurbanlık fiyatlarında artış beklenmiyor
Kırmızı Et Sanayicileri Birliği Başkanı Ahmet Yücesan, Ramazan ayında yükselen toptan kırmızı et fiyatlarının, temmuzdan itibaren kilogramda 3 ila 5 lira civarında düştüğünü belirterek, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık fiyatlarında önemli artış öngörmediklerini ifade etti.

Kurban pazarlarında hareketlilik
Kurban Bayramı’na sayılı günler kala besiciler bu bayramdan umutlu. Çoğu besici ilk 3 günlük satıştan memnunken alıcıların tercihi büyükbaş kurbanlardan yana oluyor. Küçükbaşta fiyatlar 1000 liradan 2 bin liraya kadar değişirken, büyükbaş kurbanlıklarda fiyat 8 ila 20 bin lira arasında değişiyor.

Kurbanlık fiyatları açıklandı
Kurbanlık pazarlarında küçükbaş kurbanlık fiyatları 750 lira ile 3 bin 500 lira, büyükbaş ise 5 bin ile 20 bin lira arasında değişiyor.