17 Zilhicce 1440 | 18 Ağustos 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

hava sıcaklığı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Sıcaklıklar artmaya devam edecek
Kar ve yağmura doyduk ama sıcak hava hafta sonu geliyor. NASA, Doğu Pasifik'teki sıcak hava akımı El Nino'nun etkisiyle başta Türkiye olmak üzere dünyayı zor bir yazın beklediğini açıkladı

Hava sıcaklığı azalacak
Hava sıcaklığı iç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece azalacak. Yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Serinlemek için hafta sonunu bekleyin
İstanbul'da dün hava sıcaklığı 34 dereceyi gördü. Nemle birlikte hissedilen sıcaklığın artmasıyla vatandaşlar, ağaç altlarında serinlemeye çalıştı. Meteoroloji hafta sonu gelecek yağışların havayı biraz serinleteceğini bildirdi.

Hava haftaya ısınıyor
Gece saatlerinden itibaren tipi şeklinde yağan kar, bugün geceye kadar yer yer etkili olacak. Konuya ilişkin bilgi veren Hava Tahminleri Uzmanı İlker Koç, “Cumartesi akşam saatlerine kadar yurdun kuzey ve doğu kesimlerinde yağış bekliyoruz. Yağışların Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Hopa çevrelerinde etkili olmasını bekliyoruz. Pazar günü az bulutlu ve açık bir hava hakim” diye konuştu.

Baharın habercisi ilk cemre havaya düştü
Anadolu'da halk arasında, 'kor halindeki ateş' anlamına gelen baharın müjdecisi 'cemre'nin havaya düştüğü belirtildi. 3 tane olduğu kabul edilen cemrenin ilkinin bugün havaya düştüğü, yazın habercisi İlkbaharın o sıcak yüzünü yavaş yavaş göstermeye başladığı ifade edildi.

Hava sıcaklığı hafta sonundan itibaren artacak
Türkiye genelinde görülen soğuk ve yağışlı hava, 2 Mart Cuma gününe kadar etkisini sürdürecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, bugün Marmara Bölgesi'nin batısı ile Kıyı Ege dışında tüm yurt yağışlı geçecek. Yağışlar, Akdeniz kıyıları, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimi ve Güneydoğu Anadolu'da yağmur, yağış alan diğer tüm yerlerde ise kar şeklinde olacak.

Hava sıcaklığı 3 ile 5 derece azalacak
Hava sıcaklığının yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Ani sıcaklık değişimi hasta etmesin
Hava sıcaklıklarındaki ani düşüşün enfeksiyon riskini artıracağı belirtildi. İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Türk, bir süredir yaşanan ''pastırma yazı'' sıcaklarının, yerini yarından itibaren soğuk havaya bırakacağını söyledi.

Dikkat! Bir hafta kavrulacağız
Hava sıcaklığı, doğu bölgelerde mevsim normallerinin 1 ila 3, kuzey, iç ve batı bölgelerde ise mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde olacak.

Hava sıcaklığı kuzey kesimlerde azalacak
Hava sıcaklığının kuzey kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıkları artacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Artvin, Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Avustralya yanıyor
Avustralya’nın güneydoğusu sıcak hava dalgasıyla boğuşuyor. Hava sıcaklığının 45.1 dereceye çıktığı Güney Avustralya eyaletinin başkenti Adelaide ve Tazmanya’da, asfalt erimeye başladı.

2014 Türkiye'nin en sıcak ikinci yılı
Ülkemizde genel sıcaklık ortalaması 13.5 dereceyken, geçen yıl bu rakam 14.9 derece ölçüldü. 2014 yılı, 2010'un ardından en sıcak ikinci yıl olarak tarihe geçti

Hava yavaş yavaş ısınıyor
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu kesimlerinde görülecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Nevşehir, Sivas ve Yozgat çevrelerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Batman, Siirt, Şırnak, Hakkari, Kars, Ağrı, Iğdır, Van ve Bitlis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Havalar 12 derece birden ısınacak
Hava sıcaklıkları bugünden itibaren Türkiye'nin batısında, yarından itibaren ise ülke genelinde 8 ila 12 derece artacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bu hafta boyunca etkili olan soğuk ve yağışlı hava, bugün doğu bölgelerde etkisini devam ettirdikten sonra yurdu terk edecek. Hava sıcaklıkları bugün ülkenin batısında, yarından itibaren ise ülke genelinde 8 ila 12 derece arasında, hissedilir derecede artacak.