17 Zilhicce 1440 | 18 Ağustos 2019 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Akdeniz göçmenler Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Akdeniz'de 6 ayda 1.400 sığınmacı hayatını kaybetti
Bu yılın başından itibaren Akdeniz üzerinden Avrupa'ya kaçmak için yola çıkan 1.405 mülteci hayatını kaybetti. Uluslararası Göç Örgütü'nün Cenevre'de yaptığı açıklamada, rakamın şu ana kadar tahmin edilenin yüzde 40 üzerinde olduğu vurgulandı.

Akdeniz’deki düzensiz göç akını yoğunlaştı
Akdeniz’de Libya ile İtalya arasında kalan bölümünde, son 24 saatte 5 bin göçmen kurtarılırken, önceki iki günde kurtarılan 8 bin 500 sığınmacının da İtalya’ya götürüldüğü bildirildi.

Akdeniz'de sadece bu yıl 2 bin 800 göçmen öldü
Uluslararası Göç Örgütü tarafından Cenevre'de yapılan açıklamada 2016 Ocak ayından 22 Ekim 2016 tarihine kadar Akdeniz rotası üzerinden yaklaşık 325 bin sığınmacının Avrupa'ya ulaştığı bilgisi verildi.

Akdeniz’de bin 100 göçmen kurtarıldı
İtalya Sahil Güvenlik Komutanlığı operasyon merkezinin koordinesinde Akdeniz’in Libya ile İtalya arasında kalan kısmında, göçmen dolu 10 bot ve 1 ahşap tekneye yönelik kurtarma operasyonu icra edildi.

Akdeniz 3 yılda 'en ölümcül' hale geldi
Mülteciler Yüksek Komiserliği, yayımlandığı raporunda, Akdeniz'in düzensiz göçmenler için ne kadar tehlikeli olduğunu bir kez daha vurguladı. Raporda, 2018 başından bu yana Akdeniz'den Avrupa'ya ulaşmaya çalışan bin 600'den fazla düzensiz göçmenin yaşamını yitirdiği veya kaybolduğu kaydedildi.

Akdeniz göçmenlerin ölümcül rotası olmaya devam ediyor
Mülteciler Yüksek Komiserliği, 2018 yılında günde ortalama 6 düzensiz göçmenin Akdeniz'den Avrupa'ya ulaşmaya çalışırken hayatını kaybettiğini açıkladı.

Akdeniz'de 64 göçmen boğuldu
Uluslararası Göç Örgütü, Libya'dan Akdeniz'i geçerek İtalya'ya ulaşmaya çalışan 150 kaçak göçmeni taşıyan lastik botun batması sonucu 64 göçmenin boğulduğunu açıkladı.

Göçmen sorunu AB ülkelerini karşı karşıya getirdi
Akdeniz'deki göçmen sorunu bir kez daha Avrupa Birliği (AB) ülkelerini karşı karşıya getirirken, İtalya hükümetinin düzensiz göçmenlere karşı politikasına Fransa ve Almanya'dan eleştiri geldi.