9 Cemaziyelahir 1439 | 25 Şubat 2018 Pazar

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Brexit süreci Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Brexit sürecinde üç aşamalı plan
İngiltere'nin Avrupa Birliği üyeliğinden ayrılmasıyla (Brexit) ilgili görüşmeler dün Brüksel'de başladı. Zorlu geçmesi beklenen müzakere sürecini başlatmak için İngiltere'nin Brexit Bakanı David Davis ve AB'nin Başmüzakerecisi Fransız Michel Barnier Brüksel'deki Avrupa Komisyonu binasında bir araya geldi.

Birleşik Krallık'ta İrlanda pasaportuna talep arttı
Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) kararı almasından bu yana İrlanda pasaportu için yapılan başvuruların yüzde 50 arttığı bildirildi.

Brexit için yeni süreç
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier, "İngiltere'nin geçiş sürecinde tek piyasa ve Gümrük Birliği gibi tüm AB kural ve yükümlülüklerine saygı göstermesi gerektiğine dikkati çekerek, "AB'nin bütün kuralları geçiş sürecinde İngiltere'de uygulanmalı" ifadesini kullandı.

İngilizler Brexit'i anlamadı!
İngiltere'de yapılan bir araştırma, ülkede halkın büyük bölümünün Brexit sürecini anlamadığını ve hükümetin amaçları konusunda fikir sahibi olmadığını ortaya koydu. İngilizlerin Brexit konusunda kafası oldukça karışık. Ankete göre, İngilizlerin dörtte üçü Başbakan Theresa May'in AB ile müzakerelerdeki amaçlarını bilmiyor.