13 Şaban 1441 | 6 Nisan 2020 Pazartesi

CANLI DİNLECANLI DİNLE

İngiltere AB ayrılığı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
İngiltere’nin çıkışı AB’yi zayıflatacak
İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit olarak adlandırılan İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkış sürecini başlattı. AB’den ayrılacak olan İngiltere bazı değişimlere uğrayacak. Ancak aynı şekilde Avrupa Birliği’nin de yaşayacağı değişiklikler de olacak.

İngiltere, AB'den çıkış sürecini başlattı
İngiltere, Lizbon Anlaşmasının 50. maddesini işleme koyarak, 44 yıllık üyeliğin ardından Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecini resmen başlattı.

İngiltere’ye giderayak serbest ticaret şoku
Birleşik Krallık, 44 yıldır üyesi olduğu Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecini dün resmen başlattı. Bildirimle birlikte 2 yıl sürmesi öngörülen Brexit süreci resmen başlarken AB'nin İngiltere planı da sızdı.

İngiltere ile AB arasında serbest dolaşım 2019'da bitiyor
İngiltere, AB ile arasındaki serbest dolaşımın 2019 yılında sona ereceğini duyurdu. İngiltere Başbakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, "ülkenin AB'den ayrılığını takiben serbest dolaşım uygulamasına devam edileceği yönünde spekülasyonda bulunmanın yanlış olduğu" belirtildi.

İngiltere, geçici Gümrük Birliği istiyor
İngiliz hükümetinin, ülkenin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkışının ardından bir süreliğine Gümrük Birliği anlaşması talep etmeye hazırlandığı bildirildi.

AB, Brexit anlaşmasını onayladı
AB liderleri, İngiltere'nin birlikten ayrılık anlaşmasını ve gelecekteki ilişkileri belirleyecek siyasi deklarasyonu belgesini onayladı. AB üyesi 27 ülkenin lideri devlet ve hükümet başkanları, Brüksel'de AB ve İngiltere arasında yaklaşık 1,5 yıldır devam eden Brexit müzakerelerinde sağlanan ilerlemeyi değerlendirmek üzere düzenlenen zirvede buluştu.

Brexit onaylandı
İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmasına (Brexit) ilişkin yasal düzenlemede parlamento aşaması tamamlanarak onaylandı. İngiltere 1973'te katıldığı AB'den 31 Ocak'ta ayrılmış olacak.

İngiltere, AB üyeliğinden resmen ayrıldı
İngiltere'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliği 47 yıl sonra resmen bitti. AB ile bağlantılı resmi kurumlardaki AB bayrakları indirildi, ayrıca Brexit sürecini yürütmek için kurulan bakanlık lağvedildi.