|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Sanal oyunlar Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
'Dijital oyunlardaki mesajlara dikkat'
BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, yerli oyun üreticileri için ekosistem oluşturulması gerektiğinin altını çizerek, dijital oyunların doğru şekilde geliştirilmesinin hem çocuklar hem de üreticiler için önem taşıdığını vurguladı.

Sanal oyunlardaki tehlikeler!
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bilgisayar kullanım yaşının okul öncesi çağlara kadar inmesi birçok tehlikeyi beraberinde getirdi.

Dijital oyunlar çocukları gerçeklikten koparıyor
BTK, geleneksel sokak oyunlarının tahtını alan dijital oyunların çocukların ruh sağlığını olumsuz etkilediğini bildirdi. BTK ayrıca, dijital oyunların beraberinde getirdiği tehlikelere karşı ebeveynleri uyardı.

Sanal oyunlara denetim
Çocukları ölüme dahi sürükleyebilen ve sanal ortamda bir virüs gibi yayılan sözde oyun akımlarına karşı çalışmalar yoğunlaştırıldı. Ailelere de büyük görev düşüyor...

Tehlikeli oyuna karşı ebeveynlere 'zaman dilimi' uyarısı
Sosyal İletişim Uzmanı Levent Eraslan, çocukları beli görevlere ve nihayetinde ölüme dahi sürükleyebilen dijital oyunlarla ilgili olarak ailelere uyarılarda bulundu.

Tehlikeli 'oyunlar'a karşı sosyal aktivite önerisi
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, çocuklar için oyun görünümündeki tuzaklara dikkati çekti.

Sanal oyunlarda siber tehlike
Dijital oyunların, çocuk ve gençlerin sağlığını bozarak, toplum varlığını tehdit ettiği bildirildi. Çocuk ve Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı Betül Ulukol, birbirini tanımayan internet ağı üzerinden meydan okumaya dayanan, çocukların beyinlerini yıkayarak, becerilerini olumsuz şekilde yönlendiren bir durumla karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Tehlikeli sanal oyunları yayanlara ceza
Dünya genelinde internet üzerinden salgın gibi yayılan sanal oyunlara karşı dört koldan harekete geçildi. Gençler arasında salgın gibi yayılan tehlikeli sanal oyunları servis edenlere ağır cezalar verilecek.