1 Cemaziyelevvel 1439 | 19 Ocak 2018 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

telefon bağımlılığı Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Teknoloji 'e-hastalıkları' doğurdu
İnternetin avuç içine sığması, tüm ekranların artık hem telefon hem de bilgisayar olarak kullanılabilmesinin ekran bağımlılığını artırdığını anlatan Yrd. Doç. Dr. Ömer Akgül, teknolojinin faydalarının yanında insanlarda birtakım olumsuz etkiler de oluşturabildiğine dikkati çekti.

Dijital bağımlılık endişe verici
Günün önemli bir bölümünü sosyal medyada beğeni alma kaygısıyla fotoğraf ve video paylaşarak geçiren çocuklar, bekledikleri ilgiyi göremediklerinde depresyonla başlayan psikolojik sorunlar yaşıyorlar. Uzmanlar, çocukların günlük internet kullanımının 1 saati geçmemesi konusunda aileleri uyarıyor.

'Kendini yalnız hisseden öğrenci 'telefon bağımlısı' oluyor'
OMÜ Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünce uygulanan anketle çeşitli değişkenler açısından akıllı cep telefonu kullanımları araştırıldı.

Bilinçsiz internet kullanımı bağımlılığa yol açıyor
Son dönemde gittikçe artan sosyal medya ve internet kullanımı nedeniyle psikolojisi bozulan tüketicilerin yüzde 43'ü kendini "bağımlı" olarak tanımlıyor.

Cep telefonuna günde 2617 kez dokunuyoruz!
Bir araştırma firması, hem hastalık derecesinde olan hem de bunu henüz bir takıntı haline getirmemiş kişilerin, günde kaç kez cep telefonuna dokunduğunu ortaya kondu.

Telefon bağımlılığı düşündürücü
Akıllı telefon kullanımında Avrupa’nın en bağımlısı Türkiye çıktı. Her 13 dakikada bir telefonunu kontrol eden Türkiye’deki kullanıcılar bir yıl içinde yenisini almak istiyor.

İnternette oyun oynayan çocuklar daha fazla şeker tüketiyor
İnternetteki ücretsiz oyunları oynayan çocuklar oynamayanlara oranla yüzde 50 daha fazla şeker tüketiyor. Uzmanlar bunun nedeninin bu tarz oyunlarda çocukları teşvik eden gizli reklamlar olduğu görüşünde.