|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Körfez gündemi Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Körfez gündeminden özetler
Körfez basını ve gündeminde geçen hafta öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez gündeminden özetler
Körfez basını ve gündeminde öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez gündeminde bu hafta...03.03.2017
Suudi Arabistan Kralı Selman ve beraberindeki oldukça kalabalık heyet Endonezya, Malezya ve Brunei’da ziyaret ve temaslarda bulunuyor. Yaklaşık 50 yıllık bir aradan sonra gerçekleşen Endonezya ziyareti her iki tarafta da büyük heyecan uyandırdı.

Körfez gündeminde bu hafta...14.03.2017
Körfez basını ve gündeminde geçen hafta öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Kuveyt gündeminde üst sıralarda yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez gündeminde bu hafta...20.03.2017
OPEC’e üye olan ve olmayan petrol üreticisi ülkeler, petrol üretimini azaltmanın devam edebileceği yönünde görüş belirtiyorlar. Başını Rusya’nın çektiği 16 üye olmayan petrol üreticisi, OPEC’le yeniden masaya oturmanın kulislerini yaparken, OPEC üyesi ülkeler arasından da yüksek sesle anlaşmanın devam etmesi gerektiği görüşleri dile getiriliyor.

Körfez gündeminde bu hafta...28.03.2017
Körfez ülkeleri genelinde sağanak yağış geçişleri, geçtiğimiz hafta da hayatın normal akışını oldukça etkiledi. Hava ve kara yolu ulaşımında aksamalar yaşandı. Umman’ın kuzey kesimlerinde vadi yataklarında taşmalar ve seller gözlemlendi. Dubai’de iki günde 1500 trafik kazası rapor edildi.

Körfez gündeminde bu hafta...11.04.2017
Kısa bir aradan sonra Suudi Arabistan tekrar, İngiltere Başbakanı’nı ağırladı. Ekonomi ve savunma ağırlıklı bir gündemi olan Theresa May, İngiltere’nin Suudi Arabistan’a petrol bağımlısı bir ekonomiden kurtulmak için yardım edeceğini vurguladı.

Körfez gündeminde bu hafta...18.04.2017
Petrol İhraç Eden Ülkeler Teşkilatı (OPEC) yayınladığı aylık raporda, geçen yılın Eylül ayındaki üretimi düşürme anlaşmasına rağmen, piyasada hala talebi aşan miktarda bir petrol arzının olduğunu açıkladı.

Körfez gündeminde bu hafta...26.04.2017
Suudi Arabistan ve Kuveyt, OPEC üyeleri ile Opec üyesi olmayan petrol üreticileri arasındaki üretimi düşürme anlaşmasının, 2017 yılının ikinci yarısında da uzatılarak devam etmesi yönünde açık bir işaret verdi.

Körfez gündeminde bu hafta...02.05.2017
Merkezi İsviçre’de bulunan Dünya Ekonomik Forumu tarafından yıllık olarak tekrarlanan araştırmada, 2017 yılı raporuna göre, Körfez’den üç ülke yabancılar ve turistler için dünyada en emniyetli 10 ülke arasına girdi. Bunlardan Birleşik Arap Emirlikleri, Finlandiya’dan sonra dünya ikinciliğini alırken, Umman 4. Katar ise 10. oldu.

Körfez Gündeminde bu hafta...09.05.2017
Arap Gençliği Araştırması’nın 2017 yılı sonuçlarında ilginç sonuçlar ortaya çıktı. 10 Arap Ülkesine 3500 Arap uyruklu gençle yüz-yüze mülakat yapılarak veri toplanan araştırmanın en çarpıcı sonuçlarından biri, araştırmaya katılanların yarısından fazlasının günlük hayatta Arapça’dan daha fazla İngilizce kullandıklarını söylemesiydi.

Körfez gündeminde bu hafta...16.05.2017
Körfez basını ve gündeminde geçen hafta öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde üst sıralarda yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez gündeminde bu hafta...22.05.2017
Körfez basını ve gündeminde geçen hafta öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde üst sıralarda yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez gündeminde bu hafta...03.07.2017
Körfez basını ve gündeminde geçen hafta öne çıkan haberler...Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde üst sıralarda yer alan bazı haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

Körfez gündeminde bu hafta...11.07.2017
Körfez’de oldukça sıcak günler yaşanıyor. Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman’da sıcaklık 50 dereceye ulaştı. Bazı bölgelerde yüzde 90’a ulaşan nem oranı ile birlikte, hissedilen sıcaklık daha da yüksek olmakta.