6 Rebi'ül-ahir 1440 | 14 Aralık 2018 Cuma

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
KKTC ile Türkiye arasında saat farkı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Türkiye arasında 'kış saati' uygulaması nedeniyle bir saatlik fark olacak. KKTC, 28 Ekim'de Avrupa Birliği ülkeleri ile birlikte saatleri bir saat geri alacak.

KKTC’ye deniz altından elektrik verilecek
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Türkiye’den KKTC’ye deniz altından kablo ile elektrik iletilmesi projesinde güzergahın belli olduğunu ve anlaşmanın yılbaşından önce imzalanacağını belirtti.

KKTC’de okuyanlara denklik şartı kalktı
Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) arasında üniversitelerin karşılıklı tanınmasına ilişkin anlaşmaya ek olarak, KKTC’deki üniversitelerde okuyan Türk vatandaşlarının üniversite diplomalarına denklik getirilmesi zorunluluğunun kaldırılmasına ilişkin ek madde onaylandı.

Kıbrıs'ta müzakereler çöktü
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Kıbrıs müzakerelerinin temmuz ayında İsviçre'nin Crans-Montana kasabasında yapılan Kıbrıs Konferansı'nda çöktüğünü ifade etti.

KKTC'den Güney Kıbrıs'a uyarı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı, Güney Kıbrıs Rum kesiminin Akdeniz'deki tek yanlı doğalgaz arama faaliyetlerine ilişkin, Kıbrıs Türk halkının haklarını korumak için Türkiye Cumhuriyeti ile mukabil adımlar atmaktan kaçınmayacaklarını bildirdi.