|

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Avustralya Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
M.E.C. Vakfı’nın kurban organizasyonu tamamlandı
Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’nın bu yıl altıncısını düzenlediği uluslararası kurban organizasyonu kapsamında vekâlet veren hayırseverlerin kurban etleri, Endonezya’daki gerçek ihtiyaç sahiplerine birinci elden ulaştırıldı. Avustralya’nın Brisbane şehrinde faaliyetlerini sürdüren Mahmud Es’ad Coşan Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

17 sığınmacı boğularak öldü
Avustralya yakınında, Hint Okyanusu'nda 150 kadar sığınmacıyı taşıyan teknenin alabora olması sonucu 17 Pakistanlının boğularak öldüğü bildirildi.

Avustralya’da ilk teravih namazı kılındı
Avustralyalı Müslümanlar ramazan ayının ilk teravih namazını kılmak için, ülke genelindeki cami ve mescitleri doldurdu.

Avustralya'da 'kızgın yaz'
Avustralya’da yaz mevsiminin yaşandığı aralık, ocak ve şubat aylarında sıcaklıklar rekor seviyelere çıktı. Güney yarım kürede bulunan Avustralya’da, 205 kez sıcaklık rekoru kırıldığı bildirildi.

'Suçların yüzde 70'inin temelinde içki var'
Avustralya'nın Yeni Güney Galler (NSW) Eyaleti Emniyet Genel Müdürü Andrew Scipione, 2011 yılını değerlendirerek, özellikle Sidney'de son zamanlarda artan suç olaylarına dikkat çekti. Sidney'de en önemli problemin alkol ve buna bağlı olarak işlenen suçlar olduğunu ifade eden Scipione, ister trafik kazaları ister cinayet veya gasp olsun, işlenen her 10 suçtan 7'sinin temelinde alkolün yattığını belirtti.

Dünyada meydana gelen kazalar
Avustralya ve Güney Afrika'da meydana gelen tren kazalarında 214 kişi yaralandı. Avustralya ve Güney Afrika, iki korkutucu tren kazasına sahne oldu. Güney Afrika'da trenler çarpıştı

Avustralya'da ezana ret
Avustralya'nın Sidney şehrindeki Auburun Gelibolu Camii’nde ezan okunmasıyla ilgili başvuru, belediye meclisinde yapılan oylamada reddedildi.

Avustralya’nın elektriğinin yarısı yeşilleniyor
Avustralya, önümüzdeki 10 yıl içinde ihtiyaç duyduğu yıllık elektriğin yarısını güneşten ve rüzgardan elde etme planları yapıyor.Elektriğinin önemli bir kısmını doğalgaz ve kömürden elde eden Avustralya’da rüzgardan elde edilen elektrik kapasitesi 2013 yılı itibariyle bu ülkenin enerji ihtiyacının yüzde 27’sine ulaştı.

Avustralya'da kasırga sebebiyle 35 bin ev elektriksiz
Avustralya'nın Queensland eyaletini vuran ve hızı saatte 270 kilometreye kadar ulaşan Debbie Kasırgası 35 binden fazla evde elektrik kesintisine neden oldu.

Debbie kasırgası yıktı geçti
Sonbahar mevsimine giden Avustralya’da tropik kasırga Debbie hayatı felç etti. Saatteki hızı 260 kilometreyi bulan ve önceki gün kıtanın kuzey kesimlerini vuran Debbie kasırgası, dün sabah Avustralya’nın Queensland eyaletine ulaştı.

Avustralya yabancılara vize koşullarını ağırlaştırıyor
Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull, yabancılar için geçici çalışma vizesi uygulamasını kaldıracaklarını ve daha iyi İngilizce bilgisi ve iş becerisi şartı getiren yeni bir vize programı uygulayacaklarını söyledi.

Avustralya’da Ramazan hazırlıkları tamam
Avustralya’nın Melbourne kentinde yaşayan Türkler, bu akşam kalkılacak sahur ve yarınki ilk iftar için hazırlıklarını tamamladı.

Avustralya erken çıkacak
Avustralya, Afganistan’daki güçlerini planlanandan yaklaşık bir yıl önce geri çekmeyi planlıyor. Avustralya Başbakanı Julia Gillard, “10 yıl süren savaşta güvenlik sorumluluklarını Afgan askerlerine verme misyonlarını neredeyse tamamladıklarını ve askerlerin büyük kısmını planlanandan yaklaşık bir yıl önce, 2013 sonuna kadar geri çekmeyi umduklarını” söyledi.

Avustralya yanıyor
Avustralya'da bir haftadır pek çok noktada çıkan yangınlar bir eyalette olağanüstü hal ilan ettirdi 200 ev yandı. Sidney'in merkezine doğru ilerleyen 15 farklı yangın henüz kontrol altına alınamadı

Avustralya yanıyor
Avustralya’nın güneydoğusu sıcak hava dalgasıyla boğuşuyor. Hava sıcaklığının 45.1 dereceye çıktığı Güney Avustralya eyaletinin başkenti Adelaide ve Tazmanya’da, asfalt erimeye başladı.