28 Recep 1438 | 25 Nisan 2017 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Brexit Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Avro Bölgesi'nde dağılma riski artıyor
Sentix Avro Bölgesi Dağılma Endeksi, şubat ayında Brexit dönemlerindeki seviyeye çıkarken, birlikten ayrılması en muhtemel ülkeler İtalya, Fransa ve Yunanistan olarak belirlendi.

Brexit pastası İrlanda ve Lüksemburg'u birbirine düşürdü
İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkış sürecinde daha fazla finans kuruluşunu kendi topraklarına çekmek isteyen İrlanda, Lüksemburg’u rekabet kurallarına uymadığı gerekçesiyle Avrupa Birliği Komisyonu’na şikayet etti.

İngiltere'de Brexit tasarısı yasalaştı
İngiltere'nin AB'den ayrılma sürecini resmen başlatacak Lizbon Antlaşması'nın 50. maddesini yürürlüğe koyma yetkisini hükümete devreden tasarı yasalaştı.

İngiltere’nin çıkışı AB’yi zayıflatacak
İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit olarak adlandırılan İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkış sürecini başlattı. AB’den ayrılacak olan İngiltere bazı değişimlere uğrayacak. Ancak aynı şekilde Avrupa Birliği’nin de yaşayacağı değişiklikler de olacak.

İngiltere, AB'den çıkış sürecini başlattı
İngiltere, Lizbon Anlaşmasının 50. maddesini işleme koyarak, 44 yıllık üyeliğin ardından Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecini resmen başlattı.

İngiltere’ye giderayak serbest ticaret şoku
Birleşik Krallık, 44 yıldır üyesi olduğu Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecini dün resmen başlattı. Bildirimle birlikte 2 yıl sürmesi öngörülen Brexit süreci resmen başlarken AB'nin İngiltere planı da sızdı.

İngiltere'nin yarısı 'Brexit' diyor
İngiltere'de ülkenin Avrupa Birliği'nden ayrılması anlamına gelen 'Brexit'i isteyenlerin oranı hızla artıyor. Yapılan son anket sonuçlarına göre ülkenin AB'den ayrılmasını isteyenlerin oranı yüzde 51'e çıktı.

Altının gram fiyatı rekora koşuyor
Altının gram fiyatı, piyasalardaki Brexit etkisiyle 130'liranın üzerini gördü. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 205 lira, Cumhuriyet altın ise 837 liradan satılıyor.

Brexit piyasaları etkiledi
Brexit etkisiyle sterlin, 31 yılın en düşük seviyesine geriledi. Euro, AB kaygısıyla düştü. Borsalar düştü, altın ise rekor kırdı.

Brexit’ten geri dönüş konuşuluyor
Birleşik Krallık, 23 Haziran’daki Brexit yani Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılma referandumunda çıkış yönünde tercih kullanarak dünyayı şaşırttı. Birleşik Krallık’ın AB’de kalmasını mümkün kılacak 4 yol konuşulsada komisyonda gerginlikler de başladı.

İngilizlerin 'Brexit planı' yok!
İngiltere'de basına sızan bir resmi bilgi notunda, hükümetin henüz Avrupa Birliği'nden (AB) çıkmak için genel bir planı olmadığı ve stratejinin 6 ay daha belirlenemeyeceği belirtildi.

Hindistan İngiltere'yi geçecek
İngiliz İmparatorluğu'nun en büyük sömürge kolonilerinden biri olan Hindistan, 100 yıl sonra ilk kez ekonomik büyüklük olarak İngiltere'yi geçiyor. Hindistan'ın ekonomisini 2017'de yüzde 7.6 gibi yüksek bir oranda büyüteceği tahmin ediliyor.

Avrupa'da 'Brexit düellosu'
Brexit sonrası 65 milyon vatandaşını kaybedecek olan AB'nin yanı sıra Birleşik Krallık da sancılı bir sürece girerken, Brexit'in ekonomik ve siyasi sorunlara neden olacağı öngörülüyor.

'Brexit' AB'deki ayrılık yanlılarını cesaretlendiriyor
İngiltere'nin AB'den ayrılma sürecini başlatmasının ardından kıtada AB karşıtı seslerin artması, birliğin geleceğine yönelik durumu belirginsizleştirdi.

Brexit için yol haritası netleşiyor
İngiltere Başbakanı Theresa May, Londra'da Brexit sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. May, İngiltere'nin başka ülkeler tarafından kullanılan model arayışında olmadığını, AB'ye kısmi üyelik istemediklerini ve "yarı içeride, yarı dışarıda" olmamaları gerektiğini belirtti.