6 Cemaziyelevvel 1439 | 23 Ocak 2018 Salı

CANLI DİNLECANLI DİNLE

Brexit Etiketli Haberler

Ana Sayfa Haber Etiketler
Avro Bölgesi'nde dağılma riski artıyor
Sentix Avro Bölgesi Dağılma Endeksi, şubat ayında Brexit dönemlerindeki seviyeye çıkarken, birlikten ayrılması en muhtemel ülkeler İtalya, Fransa ve Yunanistan olarak belirlendi.

Brexit pastası İrlanda ve Lüksemburg'u birbirine düşürdü
İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkış sürecinde daha fazla finans kuruluşunu kendi topraklarına çekmek isteyen İrlanda, Lüksemburg’u rekabet kurallarına uymadığı gerekçesiyle Avrupa Birliği Komisyonu’na şikayet etti.

İngiltere'de Brexit tasarısı yasalaştı
İngiltere'nin AB'den ayrılma sürecini resmen başlatacak Lizbon Antlaşması'nın 50. maddesini yürürlüğe koyma yetkisini hükümete devreden tasarı yasalaştı.

İngiltere’nin çıkışı AB’yi zayıflatacak
İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit olarak adlandırılan İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkış sürecini başlattı. AB’den ayrılacak olan İngiltere bazı değişimlere uğrayacak. Ancak aynı şekilde Avrupa Birliği’nin de yaşayacağı değişiklikler de olacak.

İngiltere, AB'den çıkış sürecini başlattı
İngiltere, Lizbon Anlaşmasının 50. maddesini işleme koyarak, 44 yıllık üyeliğin ardından Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecini resmen başlattı.

İngiltere’ye giderayak serbest ticaret şoku
Birleşik Krallık, 44 yıldır üyesi olduğu Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılma (Brexit) sürecini dün resmen başlattı. Bildirimle birlikte 2 yıl sürmesi öngörülen Brexit süreci resmen başlarken AB'nin İngiltere planı da sızdı.

İngiltere'nin yarısı 'Brexit' diyor
İngiltere'de ülkenin Avrupa Birliği'nden ayrılması anlamına gelen 'Brexit'i isteyenlerin oranı hızla artıyor. Yapılan son anket sonuçlarına göre ülkenin AB'den ayrılmasını isteyenlerin oranı yüzde 51'e çıktı.

Altının gram fiyatı rekora koşuyor
Altının gram fiyatı, piyasalardaki Brexit etkisiyle 130'liranın üzerini gördü. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 205 lira, Cumhuriyet altın ise 837 liradan satılıyor.

Avrupa'da 'Brexit düellosu'
Brexit sonrası 65 milyon vatandaşını kaybedecek olan AB'nin yanı sıra Birleşik Krallık da sancılı bir sürece girerken, Brexit'in ekonomik ve siyasi sorunlara neden olacağı öngörülüyor.

'Brexit' AB'deki ayrılık yanlılarını cesaretlendiriyor
İngiltere'nin AB'den ayrılma sürecini başlatmasının ardından kıtada AB karşıtı seslerin artması, birliğin geleceğine yönelik durumu belirginsizleştirdi.

Brexit Bakanı: AB'ye para ödemeyeceğiz!
İngiltere’nin AB’ye 100 milyar euro ödemesi gerektiğine ilişkin haberinin ardından İngiltere Brexit Bakanı David Davis, “100 milyar euro ödemeyeceğiz” dedi.

Birleşik Krallık, Brexit sonrası İrlanda ile sınır istemiyor
Birleşik Krallık hükümeti, Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılmalarının (Brexit) ardından İrlanda ile aralarında fiziki sınıra karşı olduklarını belirtti.

'Katalonya’nın bağımsızlığı Brexit’den daha riskli'
İspanya’da ekonomik olarak güçlü olan Katalonya’da halkın yüzde 90’ı bağımsızlık için evet dedi. Ancak referandumun sadece İspanya değil AB içinde de önemli sonuçlar doğurabileceği, domino etkisiyle birçok ülkedeki ayrılıkçı hareketi tetikleyebileceği belirtiliyor.

Brexit Almanya'ya pahalıya mal olacak
Alman medyasında yer alan haberlere göre İngiltere'nin ayrılması, AB kasasına halihazırda en büyük katkıyı sağlayan Almanya'ya ek mali külfet getirecek. İngiltere'nin ayrılmasıyla AB bütçesinde 10 milyar 200 milyon euroluk bir açık söz konusu olacak.

Brexit piyasaları etkiledi
Brexit etkisiyle sterlin, 31 yılın en düşük seviyesine geriledi. Euro, AB kaygısıyla düştü. Borsalar düştü, altın ise rekor kırdı.